Kiedy Huawei zaktualizuje smartfony do EMUI 9.1? Wszystko jest już jasne

Kiedy Huawei zaktualizuje smartfony do EMUI 9.1? Wszystko jest już jasne

Aktualizacje napędzają branżę mobilną. Coraz więcej firm zaczyna zdawać sobie z tego sprawę i wręcz dąży do tego, by budować wokół kolejnych wersji oprogramowania napięcie. Jedną z tych firm jest Huawei, który właśnie podzielił się pewną ważną informacją.


EMUI 9.1 już bardzo blisko

Producent z Państwa Środka pochwalił się, kiedy zaktualizuje wybrane smartfony do najnowszej wersji swojej nakładki. Warto tu jednak rozgraniczyć pewne fakty. Otóż aktualizacja do nowej wersji EMUI nie jest równoznaczna z otrzymaniem Androida Q. To dwie różne rzeczy. Nowa wersja nakładki systemowej od Huawei to po prostu szereg nowych funkcji i usprawnień, jakie „od siebie” wprowadza producent. Google i jego najnowszy Android raczej nie mają tutaj zbyt wiele do powiedzenia.

Zobacz też: Lista nowości w EMUI 9.1

Na ten moment nakładka EMUI 9.1 jest pewnego rodzaju dobrem luksusowym. Na wyłączność posiadają ją tylko flagowce z tegorocznej linii P: Huawei P30 i P30 Pro. Od premiery obu urządzeń minęło już jednak trochę czasu, dlatego firma postanowiła pchnąć aktualizację dalej. Co nie powinno nikogo dziwić, nie zadziała to w taki sposób, że wszyscy dostaną aktualizację tego samego dnia. Na początku kolejki znalazły się bowiem Huawei Mate 20, Mate 20 Pro i Mate 20RS Porsche Design. Posiadacze tych smartfonów powinni cieszyć się z najnowszej wersji nakładki od Huawei jeszcze w czerwcu.

Fot za: reddit

Lipiec będzie czasem pełnym wyczekiwania dla osób, które nabyły Huawei P20, P20 Pro, Nova 3, Nova 3i, Mate 10, Mate 10 Pro, Mate 10 RS Porsche Design, Mate 9, Mate 9 Pro, a także budżetowe Huawei Y9 2019, Y6 Pro 2019 i Y5 2019. Listę zamyka nam tegoroczny Huawei P30 Lite. W sierpniu przyjdzie kolej na posiadaczy Huawei P10 i P10 Plus, czyli smartfonów, które debiutowały na rynku dwa lata temu, w 2017 roku.

Cieszy, że producent podszedł do kwestii aktualizacji EMUI tak kompleksowo. Pozostaje mieć nadzieję, że nie pojawią się żadne problemy z dotrzymaniem terminów.

źródło: Reddit