Kompaktowy flagowiec kusi kolejną firmę

Kompaktowy flagowiec kusi kolejną firmę

Przez lata przywykliśmy do tego, że obudowy i wyświetlacze smartfonów raczej rosną, aniżeli maleją. Na palcach jednej ręki można wymienić firmy, które zapatrują się na ten stan rzeczy inaczej. Pewne poszlaki wskazują jednak na to, że ten stan rzeczy może ulec zmianie.


Czy OnePlus wejdzie do gry?

Informacja pojawiła się w sieci za sprawą wywiadu, którego redakcji PCMag udzielił prezes OnePlus, Pete Lau. Miał on przyznać, że nadal dostrzega duże zapotrzebowanie na smartfony o znacznie mniejszych gabarytach. O wiele ciekawiej robi się jednak, gdy przeczytamy ów wywiad dalej. Lau miał stwierdzić, że firma jest otwarta na ideę stworzenia flagowca  w wersji compact.

Żeby jednak nie było tak kolorowo, prezes OnePlus zaznaczył też, że chodzi mu raczej o nieco bardziej dalekosiężną perspektywę czasową, a kluczową rolę będą odgrywać dalsze postępy związane z rozwojem rynku akumulatorów. Trzeba przyznać, że Lau ma sporo racji. Na ten moment, to właśnie ogniwa zasilające są tym segmentem rynku, który nie idzie zbyt mocno do przodu.

Owszem, do gry może wejść grafen, jednak to także jest melodia przyszłości. Pete Lau zwrócił też uwagę na to, że firma uważnie przygląda się łączności 5G. CEO miał przyznać, że będzie rozmawiał ze swoimi inżynierami o tej funkcjonalności, gdy ta tylko pojawi się w Państwie Środka. Wiele jednak wskazuje na to, że już w bliższej przyszłości, ci z Was, którzy lubią mieć w dłoni poręczne flagowce, otrzymają na tym polu nieco większy wybór.

źródło: PCMag przez Phonearena

na zdjęciu głównym: OnePlus 6 (fot: własne)