Lenovo pracuje nad telefonem ze sliderem. Z5 Pro zapowiada się ciekawie (wideo)

Lenovo pracuje nad telefonem ze sliderem. Z5 Pro zapowiada się ciekawie (wideo)

Wydaje się, że główne pytanie, jakie zadaje sobie teraz branża mobilna powinno brzmieć „co po notchu”. Ta moda, podobnie jak wiele poprzednich, wkrótce przeminie. I wygląda na to, że coraz to więcej marek interesuje się ideą slidera. A pośród nich, Lenovo.


Stary, dobry slider może powrócić wielkim stylu

„Stara gwardia” zapewne pamięta obecne w sklepach kilka lat temu slidery, prawda? W czasach, gdy o nasze serca biły się takie marki jak Sony Ericsson, Nokia czy Motorola, tego typu konstrukcja była naturalną koleją rzeczy. Ot, łącznik między typowymi komórkami z wyeksponowaną klawiaturą, a uchodzącymi za kobiece „klapkami”.

Pomysł na wiele lat został zapomniany. Rosły wyświetlacze, same komórki przeszły dynamiczną ewolucję w smartfony i wydawać się mogło, że era urządzeń rozsuwanych już nigdy nie wróci. Na szczęście ktoś mądry w Lenovo nie zgodził się na taki stan rzeczy i stworzył banalne, ale przez to świetne połączenie smartfona ze sliderem. Zresztą, zobaczcie sami:

Lenovo Z5 Pro – co już wiemy?

Krótki film wideo, który możecie zobaczyć powyżej zdradza szereg ważnych rzeczy. Po pierwsze, slider zdaje się odpowiadać za dynamiczne wysuwanie frontowych kamer i czujników biometrycznych. Spójrzcie jednak na wyświetlacz. Dostrzeżecie wtedy, ze w zgodzie z rynkowymi trendami, firma umieściła skaner linii papilarnych w ekranie.

Cała reszta, to tylko i wyłącznie hipotezy. Jednak te stanowią nieodłączny element plotek i newsów branżowych, dlatego też poświęcę im kilka zdań. Z5 Pro ma rzekomo pracować pod kontrolą Snapdragona 660 lub 710. Ot, taki bardzo mocny średniak. Nie wyciekły jeszcze informacje o ilości pamięci RAM oraz o aparatach fotograficznych.

Pod znakiem zapytania stoi też wycena oraz globalna dostępność urządzenia. Wiele serwisów branżowych domniemuje, że Z5 Pro pojawi się tylko i wyłącznie na rynku chińskim.

źródło: gsmarena.comMySmartPrice na YouTube

na zdjęciu głównym: Lenovo A5 (fot: producenta)