LG pracuje nad aktualizacjami, ma w tym pomóc nowy dział w firmie

LG pracuje nad aktualizacjami, ma w tym pomóc nowy dział w firmie

LG potrafi tworzyć więcej niż ciekawe smartfony, jednak firma zdaje się czasem zapominać, że w tych czasach produkcja ciekawego urządzenia, to mniej niż połowa sukcesu. Użytkownicy z uwagą patrzą na aktualizacje, a te wychodzą firmie z Korei Południowej delikatnie mówiąc, przeciętnie. Ma to jednak ulec zmianie.


Nowy dział w firmie nosi dumną nazwę Software Upgrade Center, co wprost sugeruje, jaka jest jego główna misja. Firma tym samym dość stanowczo sugeruje, że od teraz nacisk na aktualizacje ma być o wiele większy. Firma chce szybciej udostępniać aktualizacje w ujęciu globalnym, w tym także w Polsce, gdzie urządzenia sygnowane logo LG nadal cieszą się niemałą popularnością.

Budujące jest to, że LG chce też podnieść jakość samych aktualizacji. Nowe Centrum Aktualizacji Oprogramowania ma odpowiadać za to, aby w oprogramowaniu nie znajdowały się też przysłowiowe buble. Jednym z pierwszych zadań nowej jednostki ma być wdrożenie Androida Oreo dla LG G6. Firma deklaruje, że nowy soft ma zadebiutować w Korei Południowej jeszcze w tym miesiącu. Później aktualizacja ma zostać poszerzona na pozostałe rynki.

Głos w całej sprawie zabrał też dyrektor generalny LG Electronics, Jo Seong-jin:

Dostosowanie obsługi posprzedażnej do potrzeb klientów to priorytet w firmie LG. Stabilne i konsekwentne aktualizacje pokażą naszym klientom, że smartfony LG mają długą i niezawodną żywotność.

Z oceną działań Centrum Aktualizacji wypada jednak się wstrzymać. Idea jest świetna, jednak wydaje się, że dla większości właścicieli smartfonów od LG najważniejsze będą jednak konkrety. 

źródło: LG newsroom

zdjęcie główne z: Pixabay