LG nie ma dobrej passy. Sprzedaż smartfonów spada

LG nie ma dobrej passy. Sprzedaż smartfonów spada

LG jest jednym z tych producentów, który przeplata naprawdę ciekawe, zapadające w pamięć urządzenia takimi, o których – delikatnie mówiąc – czasem lepiej zapomnieć. Z tego też względu nie powinny Was zdziwić niezbyt dobre wyniki finansowe działu mobilnego.


Koreańczycy z południa podzielili się właśnie ze światem najnowszym raportem fiskalnym za trzeci kwartał trwającego roku. Cytując klasyka – szału nie ma. Rynek smartfonów z logo LG skurczył się względem analogicznego okresu aż o 24,5%. To dużo. Firma twierdzi, że ten stan rzeczy wynika z – cytując – trudnej sytuacji na globalnym rynku smartfonów. Jasne, można bronić tej tezy, jednak na tym samym rynku wielu producentów poradziło sobie o wiele lepiej.

Chcąc zachować obiektywizm, trzeba też odnotować, że LG jako cała firma jest w bardzo dobrej kondycji finansowej. Przychody rosną, wzrasta też rentowność. Nie powinno to dziwić, bowiem smartfony to tylko jeden z rynków, na którym działają Koreańczycy. Firma prężnie działa między innymi w branży małego i dużego AGD, a także telewizorów. LG od pewnego czasu sprzedaje też swoje ekrany OLED firmom trzecim.

Kończąc, warto zapytać o to, jak rysuje się przyszłość dla tego producenta. Mimo zauważalnego spadku sprzedaży smartfonów, byłbym raczej daleki od tego, aby obwieszczać koniec LG w branży mobilnej. Firma może wrócić do łask za sprawą rewolucji 5G, która powoli puka do naszych drzwi. Mówi się też o autorskim pomyśle na składany smartfon. Urządzenie najpewniej będzie występować pod nazwą LG G8X ThinQ. Czy firma znajdzie na siebie sposób? Tego dowiemy się już po raportach fiskalnych za kolejne kwartały.

źródło: LG