LG Q7, Q7+ i Q7α wkraczają na salony. Specyfikacja i cena nastrajają pozytywnie

LG Q7, Q7+ i Q7α wkraczają na salony. Specyfikacja i cena nastrajają pozytywnie

LG cały czas walczy o to, aby ich kawałek przysłowiowego tortu był jak największy. Po zaprezentowanym już LG G7 ThinQ, przyszedł czas na kolejnego smartfona z cyfrą „7” w nazwie. Czy Q7 może się przyjąć na rynku?


LG Q7: specyfikacja techniczna:

  • Wyświetlacz: 5,5 cala w formacie 18:9. Ekran pracuje w rozdzielczości Full HD+, wykorzystując technologię FullVision Display,
  • Pamięć RAM: 3 GB,
  • Pamięć na pliki użytkownika: 32 GB wraz z możliwością rozbudowy dzięki slotowi na kartę SD (do 2 TB),
  • Aparat główny: 13 Mpx ze wsparciem dla technologii PDAF,
  • Kamera selfie: 8 Mpx lub 5 z obiektywem szerokokątnym,
  • Procesor: 8-rdzeniowy o taktowaniu 1.5 lub 1.8 GHz,
  • Bateria: 3000 mAh

Różnice:

Aż trzy urządzenia z linii Q7, więc nie sposób uciec tu od różnic między nimi. Tych na szczęście nie ma zbyt wiele, jednak te, które są, mogą zaważyć na Waszym wyborze, dlatego też twierdzę, że należy je sobie dokładnie przeczytać. 

LG Q7 /Fot: producenta

LG Q7+ oferuje więcej pamięci, zarówno RAM, jak i miejsca na nasze dane. Mamy tu 4 GB RAM i 64 GB na pliki wobec 3 GB/32GB w Q7 i Q7α. 

Kolejna zmiana dotyczy aparatu: Q7 oferuje 16 Mpx oczko aparatu z technologią PDAF, podczas gdy pozostałe dwa urządzenia mają 13-megapikselową matrycę główną. Q7+ jako jedyny z tego grona będzie oferował wsparcie dla Hi-Fi Quad DAC. Ostatnią ze zmian jest dostępność wersji kolorystycznych. O ile Q7+ i Q7 będą dostępne w trzech kolorach (Aurora Black, Moroccan Blue i Lavender Violet), o tyle Q&α będzie można kupić tylko w wersji Moroccan Blue.

Wszystkie trzy urządzenia pracują pod kontrolą Androida Oreo, zamykają się w wymiarach 143.8 x 69.3 x 8.4mm i ważą 145 gram. LG nie zapowiedziało jeszcze, które urządzenia trafią do Polski. Tak samo trudno też spekulować o cenach. Można jednak wstępnie założyć, że jeśli urządzenia od LG mają ścigać się z konkurencją, to ich cena powinna być wyważona, atrakcyjna.

źródło: informacja prasowa LG