LG V30 dostaje Androida Oreo. Wreszcie!

LG V30 dostaje Androida Oreo. Wreszcie!

LG V30 to bez wątpienia jeden z najlepszych smartfonów na rynku, jeśli patrzeć na jego relację ceny do jakości. Topowy aparat, wytrzymała obudowa i bajeczny ekran OLED to tylko wierzchołek przysłowiowej góry lodowej. Do pokaźnego grona atutów dołącza właśnie kolejny – długo wyczekiwany Android Oreo.


Aktualizacja – zgodnie z informacjami serwisu gsmmaniak – dostępna jest z poziomu aplikacji LG Bridge. Oznacza to, że jeśli zależy Wam na tym, żeby cieszyć się nowym softem najszybciej, jak to możliwe, to jednak trzeba się przeprosić z kablem USB, komputerem i poświęcić nieco czasu na ręczną procedurę aktualizacji. Ci bardziej cierpliwi spokojnie mogą poczekać na aktualizację OTA, która także powinna pojawić się na Waszych smartfonach już niebawem.

Miłym akcentem ze strony producenta jest wprowadzenie kilku funkcji „extra”. LG nie ograniczyło się tylko i wyłącznie do zaktualizowania Androida i dodania nowych zabezpieczeń. Oprogramowanie o nazwie V20d-EUR-XX dodaje także zapowiadaną wcześniej sztuczną inteligencję o nazwie LG ThinQ. Producent oddał także graczom możliwość manualnego dopasowania ilości klatek na sekundę, która działa niezależnie od rozdzielczości naszego wyświetlacza.

Wydaje się, że pozytywnym akcentem rozpoczętej procedury aktualizacji jest także to, że w kolejce już ustawiają się kolejne smartfony sygnowane logo marki. Czyżby powołany do życia dział odpowiadający za aktualizacje rozpoczął od naprawdę mocnego uderzenia? Na to wygląda. Koniecznie dajcie znać, kiedy na Waszych V-Trzydziestkach pojawi się nowe oprogramowanie 🙂

źródło: gsmmaniak.pl

zdjęcie główne: LG V30, screen ze strony producenta