Masz Honora 8X i chcesz testować nową wersję Androida? Droga wolna

Masz Honora 8X i chcesz testować nową wersję Androida? Droga wolna

Android Pie stopniowo wkracza na coraz to większą ilość smartfonów. Co nie powinno dziwić, wiele firm uruchamia otwarte testy oprogramowania, dzięki którym użytkownicy mogą cieszyć się nim nieco szybciej, a firma ma szansę wyłapania jak największej ilości błędów, które zawiera wersja testowa. Jedną z takich firm jest Honor, który właśnie zaprosił do testów posiadaczy swojego smartfona.


Wystarczy kilka kliknięć i możecie mieć Androida Pie

Aby rozpocząć swoją przygodę z Androidem Pie, który wzbogacony jest o nową nakładkę EMUI 9, trzeba wykonać kilka prostych kroków. Po pierwsze, z tej strony musicie pobrać dedykowany plik .apk o nazwie HwFut 2.2.29. Aplikację instalujemy na naszym smartfonie, a następnie postępujemy według zaleceń, które producent bardzo precyzyjnie opisuje na swojej stronie.

W dużym skrócie, niezbędne jest posiadanie (lub utworzenie) Huawei ID. Bez konta w tej usłudze aplikacja na nic się Wam nie przyda. Po zaakceptowaniu zgód i kliknięciu na „Dołącz do projektu” pozostaje nam już tylko wybranie podmenu, które odpowiada za beta-testy Androida Pie. Po chwili telefon sam powinien powiadomić Was o możliwości pobrania aktualizacji, która może trochę ważyć. Warto więc upewnić się, że nasz pakiet danych da sobie z tym plikiem radę.

Honor 8X, fot: producenta

Z wykorzystaniem aplikacji możecie nie tylko raportować błędy ale także dostajecie możliwość rezygnacji z udziału w programie w dowolnym momencie. Oprogramowanie dla Honora 8X znajduje się w otwartej fazie beta, więc błędów nie powinno być już zbyt wiele, ale jednak warto pamiętać o tym, że nie wszystkie usługi muszą działać dobrze, płynnie. Nie wiadomo, kiedy Honor zakończy etap beta-testów Androida Pie. Nie wiemy też, ile wolnych miejsc pozostało jeszcze w programie beta.

źródło: Honor, informacja prasowa, opr. własne

zdjęcie główne: Honor 8X, fot: producenta