Meizu chce rewolucjonizować smartfony. Oto Meizu Zero

Meizu chce rewolucjonizować smartfony. Oto Meizu Zero

Meizu jest jedną z tych firm, która nie stroni od innowacji. W Chinach jest to naprawdę mocny zawodnik, który powoli przymierza się też do ekspansji na naszym europejskim rynku. Czy Meizu Zero będzie przysłowiowym kamieniem milowym, który ułatwi wejście do Europy?


Brak przycisków, brak głośnika, dotykowa ramka

Nowoczesne smartfony kojarzą nam się z co najmniej kilkoma przyciskami lub modułami, które można odnaleźć na pokładzie. Ot, klawisze regulacji głośności, power, skaner linii papilarnych, głośnik a czasem fizyczny spust aparatu. Meizu postanowiło odwrócić schemat, decydując się zastąpienie tych wszystkich elementów reagującą na dotyk, boczną ramką konstrukcji. Głośnik został zastąpiony przez układ piezoelektryczny, dzięki czemu dźwięk wydobywa się w zasadzie z ekranu.

Pewnego rodzaju ciekawostką jest rezygnacja z portu ładowania. Urządzenie stawia na szybkie ładowanie bezprzewodowe o mocy 18 W. Zamiast tacki na kartę SIM odnajdziemy moduł eSIM. Z oczywistych względów odpadł więc port słuchawkowy audio. Można więc pokusić się o stwierdzenie, że jedynym elementem „ekstra” jest naturalnie moduł aparatu głównego. Cała reszta, to wizja przyszłości według Meizu.

Meizu Zero / fot: screen z: indiatoday

Pełna specyfikacja techniczna tego koncepcyjnego smartfona przedstawia się następująco:

  • Ekran: 5,99 cala, OLED, który pracuje w rozdzielczości Full HD+,
  • Procesor: Snapdragon 845,
  • Pamięć RAM: 6/8 GB,
  • Kamerka selfie: 20 Mpix,
  • Aparat główny: podwójny, bazujący na sensorach Sony IMX380 i IMX 350. Nie znamy jeszcze rozdzielczości,
  • Bateria o nieznanej pojemności, która wykorzystuje bezprzewodowe ładowanie o mocy 18 W,
  • Bluetooth 5.0.

Jak widać, sporo tu znaków zapytania i niedopowiedzeń. Nie wiadomo czy smartfon trafi na rynek w takiej wersji czy też – z racji tego, że jest to produkt koncepcyjny – będzie on nadal po cichu rozwijany w laboratoriach producenta. Wydaje się jednak, że warto obserwować ten projekt, bowiem wizja smartfona przyszłości według Meizu stanowi dość duży wyróżnik na tle konkurencji.

źródło: indiatoday.in, strona producenta

zdjęcie główne: Meizu Zero, fot: producenta