Miło, ASUS Zenfone 6 dostaje Androida 10

Miło, ASUS Zenfone 6 dostaje Androida 10

O Asusie często mówi się raczej w kontekście laptopów czy podzespołów do komputerów, a nie smartfonów. Warto jednak wiedzieć, że firma  Tajwanu produkuje naprawdę niezłe, dobrze wycenione smartfony. A jeden z nich – Zenfone 6 – właśnie dostaje Androida 10.


Asus naprawdę przyłożył się do szóstego Zenka. Mamy tu 6,4-calowy ekran, który nie został oszpecony żadnym notchem czy dziurkami w wyświetlaczu. Urządzenie występuje w wersji z 6 lub 8 GB RAM i 128 lub 256 GB na dane. Sercem smartfona jest Snapdragon 855 z Adreno 640. Aparat główny, to duet 48 Mpix +13 Mpix. Jest to moduł „obrotowy”, więc pełni on także rolę kamerki selfie. Akumulator ma imponującą pojemność 5000 mAh.

Na ten moment aktualizacja jest dostępna w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, jednak znając Asusa, można w ciemno założyć, że w bliskiej przyszłości będzie ona osiągalna także i dla Europy. Tym samym producent dołącza do elitarnego grona firm, które albo już wdrożyły, albo właśnie wdrażają nowego Androida. To budujące i mam nadzieję, że firma z Tajwanu będzie w stanie dotrzymać kroku konkurencji.

Samo uaktualnienie zajmuje około 800 MB i poza Androidem 10 oferuje też rozbudowane opcje zarządzania prywatnością. Oczywiście nie mogło zabraknąć gestów, trybu ciemnego oraz analizy czasu spędzanego przy smartfonie. Wraz z uaktualnieniem dostajemy też nowe łatki zabezpieczeń, jednak trudno rozpatrywać to w kategoriach wielkiej nowości. Na ten moment nic nie wskazuje na to, aby firma uaktualniła też oprogramowanie aparatu. Pozostaje mieć nadzieję, że jakieś subtelne zmiany pojawiły się pod maską.

źródło: gsmarena