Motorola na poważnie włączy się do walki o najlepszy aparat na rynku?

Motorola na poważnie włączy się do walki o najlepszy aparat na rynku?

Podwójny układ aparatów głównych nie szokuje już nikogo. Potrójne obiektywy coraz częściej spotykamy w urządzeniach z niższej półki średniej, a poczwórne moduły coraz częściej goszczą we flagowcach. Motorola nie zamierza pozostać w tyle i przygotowuje odpowiedź na działania konkurencji.


Nowy aparat główny + nowy design = sukces?

Smartfon wyciekł do sieci za sprawą niezawodnego leakstera, @OnLeaks. Zamieścił on na swoim koncie zdjęcia oraz link do fragmentarycznej specyfikacji technicznej nowego smartfona z logo Motoroli. Na ten moment trudno mówić o daleko idących konkretach, ale grafiki zdradzają całkiem sporo informacji. Przede wszystkim, wiele wskazuje na to, że pożegnamy charakterystyczny okrągły moduł aparatu, który towarzyszy urządzeniom z logo Moto od wielu lat. Co dostaniemy w zamian?

Wizualizacje sugerują, że odświeżona tylna ściana konstrukcji będzie bazować na planie prostokąta. Można zauważyć, że aparat nieco wystaje ponad bryłę, jednak wydaje się, że nie aż tak mocno jak choćby w Moto G6 Plus. Serwis źródłowy sugeruje też, że smartfon będzie mieć grubość 9,8 mm wliczając w to przywołany wyżej moduł aparatu głównego. Nie zabraknie też modułu USB-C oraz – co szczególnie cieszy – portu słuchawkowego 3,5 mm.

Fot za: @OnLeaks, CashKaro

O samym aparacie głównym nie wiemy zbyt dużo. Ot, cztery matryce i w tym miejscu urywają się „pewniaki”. Oczywiście możemy domniemywać, że pośród matryc znajdzie się jedna z szerokim kątem oraz sensor wykorzystujący 3D ToF, jednak to wszystko spekulacje, czy też może raczej nadzieje wielu osób, w tym i moje 😉 Spodziewamy się, że smartfon zamknie się w wymiarach 158,7 x 75 x 9,8 mm. Ekran wykorzystuje „łezkę”, co na pewno stanowi o wiele lepszy wybór niż wielki, rzucający się w oczy notch.

Europejska nazwa urządzenia, szczegółowa specyfikacja techniczna, data premiery oraz wycena wciąż pozostają nieznane. Na pewno będziemy Was informować o dalszych losach tego projektu, bowiem jest to kolejny telefon od Motoroli, który – moim zdaniem – może nieco namieszać na rynku.

źródło: @OnLeaks na Twitterze, CashKaro

zdjęcie główne za: @OnLeaks, CashKaro