Motorola nabiera wiatru w żagle – P40-tka wygląda ślicznie

Motorola nabiera wiatru w żagle – P40-tka wygląda ślicznie

Motorola od pewnego czasu stara się łączyć szeroko rozumianą tradycję z nowoczesnością. I tak, obok dość zachowawczych konstrukcji, jak Moto G6 dostajemy też czasem prawdziwe stylistyczne perełki pokroju nadchodzącej Motki P40.


Motorola „od nowa”

Motorola ostatnio błysnęła całkiem ciekawym konceptem Moto G7, która w umiejętny sposób łączy tradycję marki ze stylowym designem. Jeśli powiedzielibyście jednak, że Motka nie zaproponuje już nic ciekawego, to bylibyście w błędzie. Wiele wskazuje na to, że producent zamierza zaatakować segment urządzeń premium, a za sprawą Motoroli Moto P40, firma może nieco namieszać na rynku.

Jak wskazują rendery, do których dotarł serwis źródłowy, Moto P40 będzie pierwszym smartfonem, do którego producent zdecyduje się wprowadzić „wyświetlacz z dziurką”. Wiele wskazuje na to, że konstrukcja będzie sobie zyskiwać coraz większą popularność i Motorola zamierza wykroić dla siebie kawałek z tego tortu.

Spodziewamy się, że P40-tka będzie posiadać ekran o przekątnej 6,2 cala oraz naprawdę wąskie obramowanie. Na lewej ramie konstrukcji odnajdziemy tackę SIM, a po przeciwnej stronie pbudowy producent przewiduje rozmieszczenie klawiszy regulacji głośności oraz przycisku Power. Wreszcie, z dołu czeka na Was port USB-C oraz moduł głośnika. Na szczęście producent zamierza zachować port słuchawkowy audio, który powędruje na górną ścianę obudowy.

W chwili obecnej nie dysponujemy jeszcze szczegółową specyfikacją techniczną ani wyceną urządzenia. Nie wiemy też, kiedy urządzenie zadebiutuje oraz na jakich rynkach się pojawi. Mam nadzieję, że Motka zdecyduje się dostarczyć urządzenie do Europy. Wiele wskazuje na to, że P40-tka mogłaby być dla wielu osób bardzo ciekawą opcją.

źródło: 91Mobiles.com

na zdjęciu głównym: Motorola Moto Z3 Play, fot: producenta