Motorola P30 Play ujawnia swoją specyfikację i wygląd. Smartfon zapowiada się całkiem ciekawie

Motorola P30 Play ujawnia swoją specyfikację i wygląd. Smartfon zapowiada się całkiem ciekawie

Motorola powoli, ale stanowczo zmienia image swoich produktów. Popularny wygląd, który znamy zwłaszcza z linii Z ustąpił pola znacząco odświeżonej wizualnie konstrukcji, która nie stroni od takich nowości, jak notch czy ekran, który pokrywa zdecydowaną większość frontowej tafli urządzenia.


Motorola P30 Play to rozsądna specyfikacja w nowoczesnej obudowie

Nowy smartfon producenta zdradził zdecydowaną większość swojej specyfikacji na oficjalnej stronie Motki. Urządzenie niebawem zostanie zaprezentowane w Chinach i wygląda na to, że ktoś odrobinę za szybko zaktualizował stronę. Na szczęście dla nas oraz dla wielu innych portali branżowych, które zdążyły już podłapać tę informację.

Do rzeczy. W stylowej bryle producent zmieścił 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci na pliki, naturalnie wraz ze wsparciem dla kart SD. Smartfon zaoferuje duży wyświetlacz o przekątnej 5,88 cala w formacie 19:9. Jego rozdzielczość, to 720 x 1520, czyli – w pewnym uproszczeniu – mamy do czynienia z formatem HD+. To podpowiada, do jakiej półki cenowej i jakościowej przynależeć będzie P30 Play.

Motorola P30 Play / fot za: Mysmartprice.com

Miłym akcentem będzie zabezpieczenie zarówno frontowej tafli, jak i tylnej ściany urządzenia warstwą Gorilla Glass. Sercem konstrukcji będzie Snapdragon 625. Na froncie odnajdziemy 8-megapikselową kamerę ze światłem f/2.0, a na główny moduł aparatu składa się duet 13 Mpix (f/2.0) i 2 Mpix ze światłem f/2.4. Ot, taki typowy średniak, podobny do innych konstrukcji z tego roku. Cieszy też wsparcie dla dwóch kart SIM.

Motorola P30 Play / fot za: Mysmartprice.com

Wreszcie docieramy do ceny. Smartfon po przeliczeniu na złotówki powinien kosztować 1000-1100 złotych. To całkiem ciekawa oferta, jednak trzeba tutaj zadać sobie pytanie, czy urządzenie trafi do Europy. I – niestety – nadal na to pytanie nie znamy jednoznacznej odpowiedzi. Na ten moment nowa Motorola została zapowiedziana dla Chin. Czy Państwo Środka będzie jedynym rynkiem zbytu?

Na to pytanie odpowiedź zna tylko producent.

źródło: MySmartPrice.com

na zdjęciu głównym: Motorola P30 Play / fot: producenta, za MySmartPrice.com