Motorola rusza z aktualizacją do Androida 9 Pie. Jakie smartfony mają na nią największą szansę?

Motorola rusza z aktualizacją do Androida 9 Pie. Jakie smartfony mają na nią największą szansę?

Android Pie już zadebiutował. Nie dziwi więc, że do grona firm, które już teraz deklarują rozpoczęcie aktualizacji dołącza kolejny gracz. Tym razem jest to popularna Motorola. Jakie smartfony doczekają się dziewiątego Androida?


Aktualizacja będzie, ale lista urządzeń jest… „teoretyczna”

Producent w komunikacie prasowym, który zacytuję Wam poniżej potwierdził, że pracuje nad odpowiednimi aktualizacjami, jednak – co ciekawe – nie podał przy tym jakiejkolwiek listy smartfonów, które mogą liczyć na najnowszego Androida. To zagranie trochę dziwne, bowiem wiele firm informuje dość precyzyjnie, jakie urządzenia zostaną objęte procedurą aktualizacji. Niestety, ale na ten moment Motorola – z sobie znanych względów – nie zdecydowała się na taki krok.

Firma ograniczyła się do komunikatu prasowego o następującej treści:

Android 9 Pie został już oficjalnie wydany, a my zaczynamy pracę nad nowym oprogramowaniem dla naszych urządzeń. Wiemy, że uaktualnienia służą poprawie i jak najlepszej optymalizacji i wydajności telefonów. Będziemy informować Was o planach aktualizacji i poinformujemy Was o dokładnych datach nieco później.

Motorola Moto G6 Plus /Fot: producenta

Widać więc wyraźnie, że to nie tak, że Motorola nabrała wody w usta i nie zamierza w ogóle informować o liście urządzeń. Najwyraźniej firma potrzebuje nieco czasu na sprawdzenie kompatybilności nowego oprogramowania dla kilku swoich produktów. Wydaje się jednak, że z dość dużą dozą prawdopodobieństwa możemy założyć, że Androida Pie dostaną takie smartfony, jak:

  • Motorola Z3 Play,
  • Motorola Moto G6,
  • Motorola Moto G6 Plus.,
  • Motorola Moto G6 Play.

Nie byłbym jednak zdziwiony, gdyby producent nieco poszerzył tę listę. Patrząc na cykl wydawniczy firmy oraz na specyfikacje urządzeń z rodziny Moto G5, wydaje się, że Android Pie miałby dla tych urządzeń rację bytu. Ciekawe, czy Motorola podziela ten pogląd?

źródło: Motorola

na zdjęciu głównym: Motorola Moto Z3 Play (fot: producenta)