Wycieka Motorola Moto Z3 Play. Znamy specyfikację i wygląd

Wycieka Motorola Moto Z3 Play. Znamy specyfikację i wygląd

Motorola od dłuższego czasu tworzy rzetelne, ciekawe konstrukcje, które cechują się dobrą relacją ceny do jakości. Są też co ciekawsze wyróżniki, jak chociażby MotoMods. Czy Moto Z3 Play zdoła wpisać się w ten nurt? Specyfikacja pozwala twierdzić, że będzie to całkiem ciekawa opcja.


Informacja wyciekła dzięki redakcji serwisu AndroidHeadlines, która sobie znanymi kanałami zdołała dotrzeć do przedpremierowych renderów urządzenia. Zdradzają one wiele. Przede wszystkim zaś, wizję kontynuacji, jaką cały czas forsuje Motorola. Charakterystyczny, wystający obiektyw, smukła bryła czy wsparcie dla przywołanych we wstępie MotoMods, to rzeczy których możemy być już pewni niemal na sto procent.

Pewnego rodzaju innowacją ma być natomiast wyświetlacz w formacie 18:9. Do tej pory Motka stroniła od tego formatu, jednak wraz z jego popularyzacją, widać zmianę w podejściu firmy. To cieszy, jednocześnie pokazując że firma nie zamierza przegapić rynkowych trendów. Mówi się o zastosowaniu wyświetlacza, który będzie posiadał przekątną sześciu cali, oferując przy tym wsparcie dla rozdzielczości Full HD+.

Moto Z3 Play /Fot: screen z: AndroidHeadlines

Jeśli przyjrzycie się uważnie, dostrzeżecie też, że na zdjęciu nie ma ani widu, ani słychu po skanerze linii papilarnych. Ani na froncie, ani na pleckach. Czyżby firma zamierzała z niego zrezygnować i postawić – jak choćby Apple w iPhone X – na FaceID bądź podobną, autorską technologię? Podobno nie. Czujnik biometryczny ma rzekomo znaleźć się na prawej ramce smartfona, będąc przy tym zintegrowany z przyciskiem Power.

Mówi się o uzbrojeniu Motoroli Moto Z3 Play w Snapdragona 636, 4 GB pamięci RAM i 32 GB RAM. Żywa jest także informacja o drugiej, nieco mocniejszej wersji urządzenia z 6 GB RAM i 64 GB pamięci na nasze dane. Wspólnym mianownikiem obu wersji urządzenia będzie bateria o pojemności 3000 mAh, Android Oreo a także podwójny moduł aparatu: 12 + 8 Mpix.

źródło: AndroidHeadlines, gsmarena

na zdjęciu głównym: Motorola Moto G6 Plus