Poznajcie myPhone Pocket 18×9 – smartfon z ekranem w formacie 18:9

Poznajcie myPhone Pocket 18×9 – smartfon z ekranem w formacie 18:9

myPhone, czyli nasz rodzimy producent smartfonów przedstawił właśnie swoje pierwsze urządzenie, które wykorzystuje wyświetlacz w formacie 18:9, który przebojem podbił serca konsumentów na całym świecie jakiś czas temu. Co oferuje myPhone Pocket? Zobaczcie.


Trzeba tu uczciwie przyznać, że Pocket raczej nie będzie królem wydajności i benchmarków. Najpewniej nie taki zamysł przyświecał producentowi. Specyfikacja techniczna, którą zobaczycie sobie dokładnie w kolejnym akapicie, nie pozostawia większych złudzeń: jest to urządzenie budżetowe, nieźle wycenione i… tyle.

myPhone Pocket – specyfikacja techniczna:

  • Ekran: 5,5″, rozdzielczość 960 x 480 px, format: 18:9,
  • RAM: 1 GB,
  • pamięć wewnętrzna: 8 GB z możliwością rozbudowy przez slot SD o dalsze 32 GB,
  • Procesor: MediaTek MTK6580M,
  • Bateria: 2000 mAh,
  • Łączność: Wi-Fi, 3G, Dual-SIM, Bluetooth 4.0, GPS (brak wsparcia dla LTE),
  • System operacyjny: Android 7.
myPhone Pocket 18×9 /Fot: producenta

Podwójny aparat

Ciekawostką jest zastosowanie przez producenta podwójnej matrycy głównej. Precyzując, na pleckach odnajdziemy duet 5 Mpx i 0,3 Mpx. Co ta matryca potrafi? Nie wiem, chociaż – szczerze mówiąc – nie liczyłbym na przysłowiowe wodotryski. No, ale kto wie, może jest po prostu wystarczająca? To też nie było by takie złe, zwłaszcza jeśli spojrzycie sobie na celę, która jest bardzo, bardzo niska.

myPhone Pocket 18:9 można kupić już za 269 złotych. Producent przewidział dwie wersje kolorystyczne: złotą i czarną ze srebrną ramką. Firma deklaruje też, że w niedalekiej przyszłości zadebiutują kolejne urządzenia z ekranem w formacie 18:9, a będą to myPhone FUN 18×9 oraz Prime 18×9.

źródło: informacja prasowa producenta