Na targach IFA pokazano między innymi… robota edukacyjnego oraz najlżejszą kamerkę na świecie

Na targach IFA pokazano między innymi… robota edukacyjnego oraz najlżejszą kamerkę na świecie

Berlińskie targi IFA już niemal za nami. O innowacjach, jakie tam pokazano przygotuję dla Was odrębny wpis. Warto jednak zauważyć, że poza smartfonami, działo się sporo. Ot, na przykład Solteric zaprezentował roboty edukacyjne czy projektowy XGIMI.


Warto rozpocząć od robota RoboMaster S1. Roboty (nawet te edukacyjne 😉 ) to wciąż spora innowacja. Urządzenie od firmy Solteric posiada 46 konfigurowalnych komponentów, w tym 7 czujników podczerwieni, kamerę, mikrofon, głośnik czy 21 świateł LED. Producent daje też możliwość poszerzenia akcesoriów dzięki sześciu dedykowanym portom PWM, do których można wpiąć inne podzespoły, które sprawią, że robot wykona zaprogramowane wcześniej zadanie.

Fot: producenta

Pewnego rodzaju ciekawostką jest też zaprogramowana sztuczna inteligencja, która pozwoli maszynie wykrywać m.in. obiekty, przedmioty, a nawet osoby, które będą wyznacznikiem wskazanych sekwencji ruchów. Producent pokazał też najmniejszą na świecie kamerkę sportową ze stabilizacją. Jest nią model Insta360, które waży zaledwie 18,3 gramów. Zdaniem przedstawicieli firmy, tak nieduża kamera może zrewolucjonizować rynek, pozwalając nagrywać użytkownikom dobrej jakości wideo w niemal każdych warunkach.

Warto zaakcentować, że kamerka pozwala nagrywać filmy o długości do 30 sekund w rozdzielczości 1080p. Na jednym pełnym cyklu akumulatora można – zdaniem producenta – nagrać aż 200 takich klipów. Miłym akcentem jest też zaimplementowanie technologii nagrywania w slowmotion, aczkolwiek zaproponowane rozwiązanie daje nam zaledwie 100 klatek na sekundę. Z drugiej strony, patrząc na wymiary urządzenia, słowa uznania wciąż się należą 😉 Kamera będzie dostępna w cenie 1099 złotych.

źródło: informacja prasowa