Netflix dodaje wsparcie HDR dla trzech nowych smartfonów. Na liście Sony i Huawei

Netflix dodaje wsparcie HDR dla trzech nowych smartfonów. Na liście Sony i Huawei

Zakładam, że jeśli mowa o VOD, to na usta od razu ciśnie się słowo „Netflix”. Usługa przyjęła się w Polsce dobrze i korzysta z niej wiele osób. A od niedawna do grona urządzeń, które potrafią wyświetlać materiały z serwisu w wyższej jakości HDR, dołączają trzy kolejne smartfony.


Świeżynki na liście, to Sony Xperia XZ2, Huawei Mate 10 Pro oraz nowy Huawei P20. Urządzenia te dołączają do niezbyt obszernej listy smartfonów, które oferują już swoim posiadaczom sposobność oglądania materiałów w wyższej jakości, która bazuje na HDR: LG V30, LG G6, Razer Phone, Samsung Galaxy Note 8, Samsung Galaxy S9, Sony Xperia XZ Premium, Sony Xperia XZ1 oraz Samsung Galaxy Tab S3.

Naturalnie lista ta będzie się rozrastać, jednak patrząc na ogół dostępnych na rynku urządzeń, można pokusić się o stwierdzenie, wedle którego XZ2, Mate 10 Pro i P20 dołączają do całkiem elitarnego grona. Abyście mogli cieszyć się materiałami w wyższej jakości wspieranej przez technologię HDR potrzebujecie najnowszej aplikacji Netflixa. Na dziś dzień jest to wersja 5.0, którą naturalnie można pobrać ze sklepu Google Play.

Można zakończyć ten wpis prostą konkluzją: na szczęście HDR to tylko i wyłącznie bajer, urozmaicenie dla prawdziwych koneserów materiałów w dobrej jakości. Jakoś nie jestem przekonany do tego, czy wiele firm będzie wykorzystywało wsparcie dla Netflix HDR w swoich materiałach promocyjnych. Fajnie jednak, że jest taka możliwość.

źródło: Netflix przez AndroidPolice