Nokia 9.1 Pureview już blisko. Na jakie nowości można liczyć?

Nokia 9.1 Pureview już blisko. Na jakie nowości można liczyć?

W zeszłym roku zobaczyliśmy pierwszy smartfon z penta-aparatem głównym. Była nim Nokia 9 Pureview, która w niedalekiej przyszłości może doczekać się następcy. Co ważne, będzie to flagowiec pełną gębą.


Wydajny procesor, modem 5G

Nadchodzący flagowiec od HMD Global, który zarządza marką Nokia będzie wyróżniał się pod wieloma względami względem swojego starszego braciszka. Spekuluje się, jakoby sercem konstrukcji miał być Snapdragon 855. Zmiany dotkną też optyki aparatu, która ma zostać znacząco ulepszona względem poprzednika. Pojawiają się też głosy o tym, jakoby Nokia 9.1 Pureview miała pojawić się w wersji z modemem 5G.

Z kontekstu można wywnioskować, że ów modem nie będzie występował w domyślnej wersji telefonu. Wiele wskazuje na to, że pojawi się limitowana wersja, która będzie wspierać tę technologię. Zagadką pozostaje ilość pamięci RAM oraz szeroko rozumiana specyfikacja techniczna, jednak ta zapewne zdoła wyciec na światło dzienne. Do debiutu smartfona pozostało jeszcze nieco czasu. Pewniakiem zdaje się być natomiast czysta wersja Androida, która będzie zgodna z certyfikacją Android One. Najpewniej będzie to Android Q.

Kończąc, pozwolę sobie raz jeszcze odwołać się do aparatu głównego. Jeśli informacje serwisu źródłowego potwierdzą się, to Nokia 9.1 będzie szczycić się modułem, który świetnie będzie radził sobie w gorszych warunkach oświetleniowych. Podobno producent skupia się też na tym, aby spust migawki działał jeszcze szybciej niż w poprzedniku. Prace nad dalszymi zmianami w oprogramowaniu aparatu wciąż trwają i wiele wskazuje na to, że jest zbyt wcześnie by mówić o końcowym efekcie tych prac.

źródło: NokiaPowerUser

na zdjęciu głównym: Nokia 9 PureView, fot: producenta