Nokia X5 (Nokia 5.1 Plus) zdradza swój wygląd na kilka dni przed premierą

Nokia X5 (Nokia 5.1 Plus) zdradza swój wygląd na kilka dni przed premierą

Nokia, która odżyła pod rządami HMD Global, nie zwalnia tempa. Popularny producent przygotowuje właśnie kolejne urządzenie, które już za dosłownie kilka dni wkroczy na rynkowe salony. Mowa o Nokii X5, która właśnie stała pokazała się w całej okazałości na zdjęciu.


Urządzenie, podobnie jak Nokia X6 zaoferuje klientom podwójny moduł aparatu głównego oraz ekran z jakże modnym ostatnio notch’em. Nokia X5, jak przystało na rynkowego średniaka, będzie posiadać 5,86-calowy ekran, który będzie pracować w rozdzielczości HD+, co naturalnie podpowiada nam, że producent zamierza zaimplementować wyświetlacz w formacie 18:9.

Na optykę główną mają się składać dwa obiektywy: 13 + 5 Mpx, choć niestety w chwili obecnej nie znamy jeszcze ich dokładnej specyfikacji technicznej. Wiele plotek sugeruje wprost, że smartfon będzie pracować pod kontrolą procesora z logo MediaTek. Mówi się też o kilku wersjach urządzenia, patrząc pod kątem pamięci RAM i miejsca na pliki użytkownika.

Smartfon ma zadebiutować w Chinach już 11 lipca, więc dosłownie na dniach. Warto też tutaj dopowiedzieć, że urządzenie trafi na Stary Kontynent, gdzie będzie sprzedawane jako Nokia 5.1 Plus. Cena może startować z poziomu 150 dolarów amerykańskich, co przekuwałoby się na wydatek rzędu 550 złotych. Spodziewałbym się jednak, że po doliczeniu szeregu opłat, wycena urządzenia może nieco wzrosnąć.

źródła: gsmarena.comsuomimobiili.fi

na zdjęciu głównym: Nokia 6 (fot: producenta)