Nokia zaprezentuje smartfon z potrójną kamerą. Nie zabraknie też ekranu z dziurką

Nokia zaprezentuje smartfon z potrójną kamerą. Nie zabraknie też ekranu z dziurką

Nokia z powodzeniem wraca do gry o wysokie cele. Firma od pewnego czasu przedstawia coraz to ciekawsze propozycje, które z powodzeniem zjednują legendarnej marce coraz więcej fanów. Czy Nokia X71 dołączy do tego grona?


Nokia X71 ma zadebiutować już na dniach, bo 2 kwietnia. Wydarzenie potwierdził tajwański oddział firmy. Będzie ono powiązane z premierą Nokii 9 PureView na tym rynku. Urządzenie będzie pierwszym telefonem od HMD Gobal, które zaoferuje ekran z dziurką. To dość nowy trend, który za sprawą Samsunga zaczyna coraz szybciej rozprzestrzeniać się coraz szybciej. Dobrze prognozuje też potrójny aparat, który oferuje całkiem sensowną specyfikację techniczną.

Główny, 48-Mpix moduł, będzie wspierany przez czujnik z szerokim, 120-stopniowym kątem. Trzeci aparat wciąż pozostaje zagadką. Można jednak założyć, że raczej będzie to sensor odpowiedzialny za głębię (efekt bokeh), a nie czujnik 3D ToF. Serwis źródłowy sugeruje, że na światowych rynkach smartfon będzie występował jako Nokia 8.1 Plus. Istnieją pewne rozbieżności co do tego, czy aparat główny będzie taki sam na wszystkich rynkach, gdzie pojawi się urządzenie.

Zagadką pozostaje to, czy urządzenie w wersji globalnej nie będzie posiadało „tylko” podwójnego oczka aparatu. Pewniakiem wydaje się być obecność Snapdragona 710 oraz Androida Pie. Szczegółowa specyfikacja techniczna, która zdradzałaby nieco więcej informacji na temat ekranu, pamięci RAM oraz miejsca na pliki wciąż pozostaje nieznana. Smartfon powinien trafić na półki sklepowe przed końcem drugiego kwartału.

źródło: MySmartPrice

na zdjęciu głównym: Nokia 9 PureView, fot: producenta