Nowa aktualizacja dla Nokii 9 PureView wprowadza wyczekiwane nowości

Nowa aktualizacja dla Nokii 9 PureView wprowadza wyczekiwane nowości

Aktualizacje to świetna sprawa. Producenci stopniowo uczą się poszerzać nimi zakres możliwości urządzeń. Cieszy, że do tego zacnego grona dołącza Nokia, która właśnie sprawiła posiadaczom Dziewiątki sporo radości.


LiveBokeh wkracza do aparatu

Aktualizacja, która przynosi szereg wyczekiwanych funkcji została oznaczona jako V.4.27C. Oprogramowanie jest stopniowo wdrażane na kolejne rynki, dlatego też, jeśli wciąż nie możecie pobrać oprogramowania, dajcie Nokii odrobinę czasu. Soft waży 280,4 MB i przynosi też świeżutkie, lipcowe łatki zabezpieczeń. Co jeszcze? Cóż, wydaje się, że kluczową innowacją jest dodanie wsparcia dla technologii Live Bokeh, która pozwoli na efektowne rozmazanie tła na zdjęciach.

Zobacz też: Jaki powerbank w 2019 roku warto kupić

Producent chwali się też przyspieszeniem przetwarzania obrazu oraz usprawnieniem działania czytnika linii papilarnych. Skaner w Nokii 9 PureView wzbudzał wiele kontrowersji i firma od pewnego czasu starała się go dobrze zoptymalizować. Wiele wskazuje na to, że efekty tych starań będziemy mogli podziwiać w najnowszej wersji oprogramowania. Firma załatała też krytyczną lukę bezpieczeństwa w Media Frameworku, która umożliwiała hakerom zastosowanie spreparowanego pliku, który pomagał przejąć nasze dane.

W chwili gdy piszę dla Was tę informację, wiadomo, że z najnowszej wersji oprogramowania mogą cieszyć się już użytkownicy z Rosji oraz Finlandii. Komentarze sugerują, że soft działa całkiem nieźle. Co ważne, jeszcze nikt nie zdążył ponarzekać na skaner linii papilarnych, co producent może uznać za swój wielki sukces 😉 Cieszy, że Nokia pamięta o swoich produktach nie tylko w ujęciu comiesięcznych łatek bezpieczeństwa, ale i w kontekście poszerzania zakresu możliwości smartfonów na wybranych płaszczyznach. Tak trzymać!

źródło: NokiaPowerUser