Nowe flagowce od Huawei zapewnią lepszą jakość pracy Snapchata

Nowe flagowce od Huawei zapewnią lepszą jakość pracy Snapchata

Huawei P30 i P30 Pro to smartfony, które ogromny nacisk kładą na jakość zdjęć i materiałów multimedialnych. Zdjęciami i multimediami żywi się też Snapchat, dlatego nie powinniście być zdziwieni tym, że chiński producent zamierza zapewnić użytkownikom aplikacji jeszcze lepszą jakość prezentowanych treści.


Użytkownicy Snapa, którzy mają Huawei P30 lub P30 Pro powinni zauważyć wyższą jakość swoich materiałów foto i wideo. Dzięki współpracy stron, fotografie będą wyświetlane w wyższej rozdzielczości, a pliki wideo zaoferują lepszą stabilizację obrazu. Huawei zapowiada, że to nie koniec innowacji. Firma zamierza udostępnić więcej możliwości foto, wykorzystując w tym celu szeroki kąt w module aparatu głównego. Rozwiązanie – przynajmniej początkowo – będzie dostępne w telefonach producenta „na wyłączność”.

Huawei P30 Pro, fot: producenta

Miłośnicy Snapchata muszą jeszcze poczekać na oficjalne wydanie aktualizacji, jednak producent gra tutaj bardzo ciekawą kartą. Programy czy gry z funkcjami „ekstra” przemawiają do sporego kręgu odbiorców. Nie sposób w tym miejscu nie przypomnieć, że popularna gra, Fortnite, początkowo była dostępna tylko na kilka wybranych urządzeń z Androidem, które wyprodukował Samsung. Nie tak dawno temu gra Super Mario Run była zaś exclusive’m dedykowanym dla urządzeń od Apple.

Podoba mi się ta zagrywka, jednak mając na uwadze sporą popularność konkurencyjnego Instagrama, kwestią czasu wydaje się być porozumienie jakiejś innej firmy z gigantem mediów społecznościowych. Zresztą, nie wykluczyłbym nawet, że tą firmą nie będzie Huawei. Tak czy owak, wiele wskazuje na to, że kolejny element walki o serca i portfele użytkowników będzie dotyczył właśnie takich funkcji „ekstra” w wybranych grach i programach.

źródło: Phonearena

na zdjęciu głównym: Huawei P30 Pro, fot: producenta