Nowy flagowiec od LG zadebiutuje w Barcelonie

Nowy flagowiec od LG zadebiutuje w Barcelonie

Targi MWC w Barcelonie zbliżają się wielkimi krokami. To jednocześnie świetna szansa, aby ściągnąć uwagę mediów na siebie i zaprezentować nowy produkt. Taką taktykę obrało rzekomo LG, które właśnie na tym wydarzeniu zamierza oficjalnie pokazać LG G8 ThinQ.


LG zostaje z notchem

O specyfikacji flagowca od LG wiemy niewiele. W zasadzie pewniakiem zdaje się być potrójna kamera główna z możliwością fotografowania z elementami 3D. Wiemy też, że konstrukcję będzie napędzał flagowy Snapdragon 855 oraz że firma pozostanie wierna notchowi. To dość zaskakujący wybór, bowiem większość firm stara się minimalizować to rozwiązanie w swoich urządzeniach.

Wiele wskazuje na to, że rok 2019 upłynie nam pod znakiem ekranów z dziurką lub łezką. A LG podeszło do sprawy dość nietypowo, może w pewnym stopniu wręcz konsekwentnie. Tym samym, podobieństw wizualnych do zeszłorocznego LG G7 ThinQ powinno być całkiem sporo. Nie byłbym też zdziwiony, gdyby producent udoskonalił jakość dźwięku, która w poprzednim modelu stała na bardzo wysokim poziomie.

LG ma rozpocząć swoją konferencję 24 lutego o godzinie 10:00 czasu lokalnego. Kolejnego dnia, tj. 25 lutego szef działu biznesowego MC/HE, Kwon Bong-seok ma zaprezentować strategię biznesową smartfonów z logo LG. Zagadką pozostaje to, czy LG przywiezie do Barcelony jakieś inne urządzenia, na przykład te przeznaczone dla średniej półki cenowej. Odpowiedź powinniśmy poznać już niebawem.

źródło: ETNews

na zdjęciu głównym: LG G7 ThinQ, fot: producenta