OnePlus 3 i 3T dostają aktualizację do Androida Pie

OnePlus 3 i 3T dostają aktualizację do Androida Pie

OnePlus jest jednym z tych producentów, który od długiego czasu udowadnia, że polityka aktualizacji może być wdrażana kompleksowo. I tak, urządzenie, które debiutowało w 2016 roku dostaje właśnie Androida Pie. Całkiem nieźle.


Android Pie i nowy Oxygen OS

Oprogramowanie przynosi też nową wersję nakładki, Oxygen OS w wersji 9.0.2. Producent zaimplementował szereg nowości, które mogą ucieszyć posiadaczy OnePlus 3 i 3T. Pośród najważniejszych zmian należy wymienić:

  • dodanie zmodernizowanego trybu gier, gdzie można m.in. wyciszyć przychodzące powiadomienia,
  • wprowadzenie nowego trybu „Nie przeszkadzać”, gdzie można ustawić przedział czasowy, w jakim ów tryb będzie aktywny,
  • dialer wzbogacił się o powiązanie z Google Duo,
  • aplikacja aparatu zyskała dostęp do Google Lens, który m.in. pozwala tłumaczyć tekst czy rozpoznawać widoczne w kadrze przedmioty,
  • wprowadzono szereg działań optymalizacyjnych,
  • dodano łatki zabezpieczeń z kwietnia 2019 roku.

Oprogramowanie powinno być już dla Was dostępne przez OTA (Over The Air). Jeśli Wasz smartfon nie poinformował Was jeszcze o możliwości pobrania aktualizacji, zawsze możęcie spróbować wywołać ją ręcznie, wchodząc do odpowiedniego podmenu w ustawieniach. Jeśli Android Pie wciąż nie będzie widoczny, dajcie producentowi trochę czasu. Aktualizacje zwykle udostępniane są regionami. Z tego też względu może okazać się, że będzie trzeba poczekać odrobinę dłużej. Mając jednak na uwadze, że firma oficjalnie informuje o dostępności aktualizacji, czas oczekiwania nie powinien być zbyt długi.

źródło: OnePlus