OnePlus 6 dostaje sporą aktualizację oprogramowania

OnePlus 6 dostaje sporą aktualizację oprogramowania

OnePlus, to jedna z tych marek, która wręcz słynie ze sporej dbałości o aktualizacje oprogramowanie. Nie powinno więc dziwić, że ex-flagowy produkt jest często aktualizowany. A najnowsza wersja Oxygen OS wprowadza kilka ważnych usprawnień.


Ogygen OS 9.0.3 = poprawki

Producent skupił się na optymalizacji. Tak można najprościej określić zwartość aktualizacji, która już niebawem trafi do posiadaczy OP6 przez OTA. OnePlus podzielił najświeższą paczkę danych na kilka kategorii, które poniżej dla Was omówię. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że wraz z optymalizacją wielu składników Androida, telefon doczekał się także grudniowych zabezpieczeń.

Oxygen OS 9.0.3 w ujęciu systemu operacyjnego przynosi poprawki stabilności WiFi, Bluetooth oraz przywołane wcześniej, nowsze łatki zabezpieczeń. Producent dołożył też starań, by tryb Nightscape pracował jeszcze lepiej, pozwalając na wykonywanie zdjęć jeszcze lepszych. Jest to też kolejna aktualizacja, gdzie producent dąży do zoptymalizowania rejestrowania wideo w zwolnionym tempie.

Dalsze zmiany dotyczą optymalizacji przetwarzania obrazu, usprawnień tunera audio oraz dodania wsparcia VoLTE dla wybranych sieci. Na końcu producent przypomina, aby cierpliwie czekać na dystrybucję oprogramowania dla różnych regionów. Może bowiem zdarzyć się tak, że w Polsce nowy OxygenOS pojawi się dopiero za kilka godzin lub dni.

źródło: OnePlus

na zdjęciu głównym: OnePlus 6, fot: własne