OnePlus 6 i 6T dostają drugą betę Androida Q!

OnePlus 6 i 6T dostają drugą betę Androida Q!

OnePlus słynie z szybkiego wydawania aktualizacji na swoje urządzenia. Z tego też względu, nie jestem zbyt mocno zaskoczony tym, że lubiany producent już teraz oferuje możliwość pobrania drugiej wersji deweloperskiej Androida Q.


Nie tylko Pixele

Do niedawna w branży panowała opinia, jakoby oficjalne wersje beta Androida były towarem luksusowym, którym mogą cieszyć się tylko posiadacze Pixeli od Google. Na szczęście rynek się zmienia i Google daje coraz to szerszy dostęp do oprogramowania wielu innym producentom. Pośród tych firm można już wymienić OnePlusa. Firma od pewnego czasu nie wymaga już konieczności kombinowania z oprogramowaniem  w wersji beta-testowej. Po prostu można je pobrać z oficjalnego forum producenta.

Zobacz też: OnePlus 6 – recenzja

Wypada z tego miejsca uprzedzić wszystkich zainteresowanych tym softem, że mówimy tu o wersji, której wciąż daleko do bycia w pełni stabilną i zoptymalizowaną. Mało tego, producent przestrzega, że instalujemy oprogramowanie na własne ryzyko. Ze szczegółowymi wytycznymi można zapoznać się tutaj. Wiadomo też, że w chwili obecnej, na Androidzie Q Developer Preview 2 dla OnePlus 6 i 6T nie działa VoLTE, print-screeny ani nawet połączenia alarmowe. Producent przestrzega też przed problemami ze stabilnością i kompatybilnością programów firm trzecich.

OnePlus 6T /fot: producenta

W chwili obecnej nie wiadomo, kiedy OnePlus zdecyduje się oficjalnie wydać Androida Q dla swoich telefonów. Jako, że teraz dostajemy drugą wersję testową, można wyjść z założenia, że trochę to jeszcze potrwa. Przyjętą regułą są cztery wersje beta-testowe, które mają pozwolić wyłapać zauważone błędy. Dopiero po wyeliminowaniu zgłoszonych nieprawidłowości można myśleć o oficjalnej dystrybucji Androida Q. A to wszystko przy założeniach, że firma nie zdecyduje się na poszerzenie procedury o tak zwane oprogramowanie „RC”.

źródło: forum OnePlus

 grafika główna z: Pixabay