OnePlus 6 i 6T z ważną aktualizacją

OnePlus 6 i 6T z ważną aktualizacją

OnePlus to firma, która świetnie radzi sobie z polityką aktualizacji swoich flagowców. Co ważne, kolejne wersje systemu operacyjnego pojawiają się zwykle szybko i przynoszą wiele ciekawych funkcji extra. Takich, które są czymś więcej niż kolejnymi łatkami zabezpieczeń z danego miesiąca.


Nowa aktualizacja poszerza wsparcie dla Google Duo

Nowe oprogramowanie zostało oznaczone jako 9.0.12 dla OnePlusa 6T oraz 9.0.4 dla ex-flagowca firmy. Na początku trzeba zauważyć, że oba uaktualnienia wprowadzają styczniowe łatki zabezpieczeń. Najważniejszą rolę zdaje się jednak odgrywać przywołane na początku materiału wsparcie dla Google Duo. Jest to usługa, która pozwala nawiązywać połączenia wideo z wykorzystaniem dedykowanej aplikacji od firmy z Mountain View.

Łatka waży 138 MB i producent stopniowo dystrybuuje ją na kolejne regiony. Być może Wasze urządzenia już poinformowały Was o możliwości pobrania aktualizacji przez OTA. Poza omawianymi nowościami producent wprowadził też ogólne poprawki błędów i ulepszył płynność działania urządzenia. Nie zabrakło także punktu o nazwie „optymalizacja ekranu”, choć OnePlus niestety nie wyjaśnił, jakie dokładnie działania kryją się pod tymi słowami.

OnePLus 6, fot: własne

Przypomnijmy pokrótce, że OnePlus 6T, to uaktualniona wersja flagowca, która debiutowała w drugiej połowie 2018 roku. Smartfon znacząco zminimalizował notcha, który przybrał kształt zbliżony do „łezki”. Mamy też zintegrowany z ekranem skaner linii papilarnych oraz akumulator o większej pojemności. Ceną za te unowocześnienia była rezygnacja z portu słuchawkowego. Wszyscy miłośnicy tej technologii nadal mają ją na wyciągnięcie ręki w OnePlus 6, który cechuje się bardzo zbliżoną specyfikacją techniczną.

źródło: XDA Developers

zdjęcie główne: Pixabay