OnePlus 6T, to nowe gesty, interfejs i wiele innych zmian

OnePlus 6T, to nowe gesty, interfejs i wiele innych zmian

OnePlus 6T zadebiutuje już w tym miesiącu. Nie powinno więc dziwić, ze firma usiłuje podkręcać atmosferę wokół urządzenia, przypominając nam o zbliżającej się premierze coraz to nowymi informacjami. Kolejna porcja danych z oficjalnego forum OnePlus dość jednoznacznie podpowiada, w jakich kierunkach urządzenie powinno brylować.


Nowy interfejs to dopiero początek

Obecnie urządzenia z logo OnePlus pracują na lekkiej, ale zarazem całkiem zgrabnie przemyślanej nakładce, OxygenOS. Soft działa błyskawicznie i od pewnego czasu jest jednym ze znaków rozpoznawczych linii OnePlus. Wraz z premierą 6T, firma obiecuje zupełnie nowe doświadczenia. Mówi się o tym, że nowa wersja oprogramowania ma być najbardziej intuicyjną i wyrazistą w historii firmy. Co to oznacza? Trudno zgadywać. Wydaje się jednak, że kluczową rolę mogą odegrać gesty, które na szerszą skalę wprowadza Android Pie.

Firma deklaruje też, że aparat będzie jeszcze lepszy, niż w (ciągle) flagowym OP6. Wydaje się, że firma spędziła sporo czasu nad jeszcze lepszym zoptymalizowaniem softu i stworzeniem ulepszonych algorytmów, które mają zapewnić końcowemu użytkownikowi po prostu świetne, topowe fotki. Naturalnie, na efekty trzeba będzie nieco poczekać, jednak bardzo cieszy mnie to, że producent zamierza skupić się właśnie na tych cechach urządzenia. To są te smaczki, które mogą porwać tłumy.

Wypada też dopowiedzieć, że OnePlus chce nieco bardziej rozwinąć funkcje AI, czyli Sztuczną Inteligencję. Ma ona zostać zaprzęgnięta nie tylko do multimediów, ale także do wsparcie nowego, o wiele bardziej rozbudowanego trybu „Nie przeszkadzać”. Urządzenie ma także uczyć się naszych nawyków i przewidywać nasze wzorce zachowań. Co ciekawe, firma chce, aby SI uczył się podczas naszego snu, co argumentowane jest minimalizowaniem poboru mocy przez aplikacje tła.

Domykając wpis, nie sposób nie przypomnieć Wam tych niemal pewnych cech specyfikacji technicznej OnePlus’a 6T:

  • Ekran: ~6,2-6,4 cala, zapewne matryca z rodziny AMOLED,
  • Procesor: Snapdragon 845,
  • Układ graficzny: Adredno 630,
  • Pamięć RAM: 6/8 GB,
  • Pamięć na pliki: 64/128/256 GB, najpewniej bez slotu kart SD,
  • Podwójny moduł aparatu głównego, prawdopodobnie 12 + 20 Mpx,
  • brak wejścia słuchawkowego audio,
  • System operacyjny: Android 9 Pie z nakładką Oxygen OS.

źródło: forum OnePlus, opracowanie własne

na zdjęciu głównym: OnePlus 6, fot: producenta