OnePlus 7 z aktualizacją Oxygen OS

OnePlus 7 z aktualizacją Oxygen OS

OnePlus 7 to jeden z dwóch „flagowców”, które producent pokazał światu zaledwie kilka tygodni temu. Jest to ta słabsza wersja flagowca, bowiem w tym roku prym wiedzie OnePlus 7 Pro, który pod wieloma względami wyprzedza klasyczną siódemkę. A co nowego przynosi aktualizacja?


Troska o wzrok, tryb gier i nie tylko

Nowa wersja oprogramowania została oznaczona jako Oxygen OS 9.5.4. Na kluczowe nowości zdaje się wyrastać funkcja ochrony naszego wzroku, którą producent nazywa DC Dimming oraz nowy tryb wsparcia dla gier. Pierwsze z tych rozwiązań ma rzekomo zmniejszać efekt migotania ekranu OLED, co w urządzeniach z tego typu ekranem bywa pewnego rodzaju mankamentem. Cieszy, że firma zdecydowała się zatroszczyć o wzrok swoich klientów.

Zobacz też: szczegółowe informacje o OnePlus 7

Narzędzie o nazwie Fnatic to po prostu wydzielony tryb gracza, gdzie można m.in. wyłączyć powiadomienia z wybranych aplikacji. Trudno uznać to rozwiązanie za przełomową nowość, raczej rozpatrywałbym je w kategoriach urozmaicenia, ułatwienia. Nowe oprogramowanie dodaje też kwietniowe łatki zabezpieczeń oraz szereg optymalizacji w aplikacji aparatu. Niestety, ale producent nie podaje, czy główną osią zmian jest kod pod maską czy nowe tryby lub zakresy rozdzielczości.

Fot za: gadgets.ndtv.com

Przypomnijmy tu pokrótce, że OnePlus 7 oferuje ekran o przekątnej 6,41 cala (Optic AMOLED), który pracuje w rodzielczości Full HD+. Sercem konstrukcji jest Snapdragon 855, a użytkownik – w zależności od wersji – ma do wyboru 6 lub 8 GB pamięci RAM. Na swoje dane dostajemy 128/256 GB, które są wykonane w technologii UFS 3.0. Aparat główny to duet 28 Mpix (f/1.7) + 5 Mpix (f/2.4). Akumulator ma pojemność 3700 mAh, a smartfon debiutował z Androidem Pie.

źródło: gadgets.ndtv.com