OnePlus aktualizuje, a użytkownicy raportują o błędzie. Coś nie wyszło?

OnePlus aktualizuje, a użytkownicy raportują o błędzie. Coś nie wyszło?

OnePlus, to firma, która słynie w tego, że dość dobrze wsłuchuje się w opinie swoich użytkowników. Ironia losu polega natomiast na tym, że firma ma mimo to na koncie kilka mniejszych bądź większych wpadek związanych z aktualizacjami. Czy do listy potknięć dołącza właśnie kolejne?


Aktualizacja, po której bateria traci na żywotności?

Wydaje się, że winę ponosi najnowsza wersja softu, którą producent oznaczył jako OxygenOS 5.1.8. Jeśli pobraliście tę wersję oprogramowania – a podejrzewam, że zdecydowana większość posiadaczy OnePlus’a 6 tak właśnie zrobiła – to problem dotyczy także i Was.

Według wielu użytkowników, którzy zdążyli już pożalić się na oficjalnym forum dyskusyjnym marki, smartfony pracujące pod kontrolą najnowszego softu mogą – ale, co bardzo ważne, nie muszą – być dotknięte drenowaniem baterii. W telegraficznym skrócie, czas pracy na smartfonie może być krótszy, aniżeli miało to miejsce jeszcze przed pobraniem feralnej aktualizacji.

Producent oficjalnie nie odniósł się do zaistniałej sytuacji, jednak – w razie czego – ewentualna procedura wydaje się być dość prosta: po prostu otrzymacie kolejną łatkę, która powinna wyeliminować problem. Niestety, jako że sytuacja jest rozwojowa, trudno mówić o precyzyjnych terminach. Posiadacze OnePlus 6, którzy zaktualizowali swój telefon mogą zapoznać się ze zgłoszeniami innych użytkowników na forum producenta.

źródło: Phonearena

na zdjęciu głównym: OnePlus 6 (fot: producenta)