OnePlus wydaje czwartą betę Androida Q

OnePlus wydaje czwartą betę Androida Q

Android Q to wciąż towar deficytowy, który nie zdążył się jeszcze rozpowszechnić na rynku. Dobrze jednak wiedzieć, że OnePlus nie śpi i już teraz udostępnia użytkownikom czwartą betę oprogramowania.


Dla kogo aktualizacja?

Dobra wiadomość jest taka, że soft pojawił się nie tylko dla OnePlusa 7 Prosiódemki ale też dla OP6 i 6T. To świetna sprawa, bowiem raz, że do Androida Q dostanie dostęp nieco więcej użytkowników, a po drugie firma będzie mogła zebrać więcej danych o potencjalnych błędach w oprogramowaniu. Warto pamiętać, że cały czas mówimy o Androidzie Q w wersji beta, więc nie powinniście być zdziwieni, jeśli nie wszystko będzie działać idealnie.

Zobacz też: Jaki telefon do 1000 złotych kupić?

Producent deklaruje, że pośród zauważonych słabostek Androida Q beta 4 można wymienić kompatybilność aplikacji, problemy z Google Pay oraz konieczność ponownego zeskanowania wzoru naszego palca. Pośród nowości przewija się temat lepszego wykorzystania zasobów systemu. To dość często spotykany zwrot, który można przetłumaczyć jako „pogrzebaliśmy w kodzie, żeby to wszystko działało lepiej, ale na pierwszy rzut oka tego nie zobaczycie”. 😉

Zobacz też: OnePlus 6 – recenzja

Oprogramowanie można pobrać z oficjalnych for OnePlusa. Firma w dużej mierze komunikuje się ze swoimi użytkownikami właśnie w ten sposób i nie inaczej sprawy mają się tym razem. Wiele wskazuje też na to, że beta 4 jest ostatnią (lub co najwyżej przedostatnią) wersją testową Androida Q. Później będziemy mogli odliczać czas do wydania oprogramowania w wersji stabilnej. Jeśli macie na swoim smartfonie ważne dane, może więc lepiej poczekać i cieszyć się działaniem stabilnego Androida Pie?

źródło: TheAndroidSoul

grafika główna z: Pixabay