Oto Huawei P Smart Z. Wycieka cena i specyfikacja

Oto Huawei P Smart Z. Wycieka cena i specyfikacja

W Polsce dość dobrze kojarzymy Huawei P Smart. Urządzenie debiutowało stosunkowo niedawno temu, a już zdołało znaleźć sobie wielu zwolenników. Czy P Smart Z zdoła powtórzyć sukces poprzednika?


Niezła cena, ale różnic jakby niewiele

Huawei P Smart Z wyciekł za sprawą włoskiego oddziału Amazona, który – zapewne przez pomyłkę – podał cenę oraz specyfikację urządzenia. Z powyższych danych mogliśmy się dowiedzieć, że telefon ma kosztować 279 euro, co daje kwotę zbliżoną do 1200 złotych. Wiemy też, że sercem konstrukcji ma być Kirin 710, który do pomocy dostanie 4 GB pamięci RAM. To jedna z tych odczuwalnych różnic względem pierwowzoru, który ma 3 GB pamięci RAM.

Zobacz też: TOP 5 ciekawych smartfonów od Huawei

Ekran ma mieć przekątną 6,59 cala i oferować rozdzielczość Full HD+. Cieszy, że producent zamierza zrezygnować z jakichkolwiek wcięć w ekranie. Co w zamian? W zamian mamy otrzymać peryskopową, czyli wysuwaną z bryły urządzenia, kamerę selfie. Ów moduł ma mieć 16 Mpix, choć niestety nie zdążyliśmy jeszcze poznać jej szczegółowych parametrów. Tym samym, nie znamy światłosiły ani tego, jaki kąt będzie oferował obiektyw.

Trochę więcej udało się ustalić o module głównym. Nieco wbrew rynkowej modzie, Huawei postawi na podwójny układ główny. Mamy dostać 16 – Mpix oczko (f/1.8), które do pomocy będzie miało 2-Mpix aparat do głębi. Jak na taką cenę, jestem trochę zdziwiony, że producent nie pokusił się o potrójny aparat. Kończąc, warto odnotować, że akumulator ma mieć pojemność 4000 mAh. Skaner będzie ulokowany na tylej ścianie obudowy, a w rezerwie będziemy mieli technologię odblokowania urządzenia twarzą.

Polska cena oraz data premiery wciąż pozostają nieznane. Mając jednak na uwadze, że urządzenie w dużej mierze zdążyło już wyciec, raczej nie będziemy na nie czekać zbyt długo.

źródło: HDBlog.it

na zdjęciu głównym: Huawei P Smart Plus 2019, fot: producenta