Pewnie nie uwierzycie, ale Sony znów przoduje w aktualizacjach

Pewnie nie uwierzycie, ale Sony znów przoduje w aktualizacjach

Nie wiem, ile razy chwaliłem już Sony za to, jak dobrze prowadzi swoją politykę aktualizacji. Muszę jednak zrobić to po raz kolejny. Tak się bowiem składa, że Japończycy wydali nowe łatki softu nie tylko dla tegorocznych flagowców, ale i dla starszych Xperii.


Będzie krótko. W październiku Sony po raz kolejny nie zawiodło. Firma z Państwa Środka nie tylko wydała nowe oprogramowanie dla Xperii 5, ale i dla starszych Xperii XZ2 i XZ3. Kolejno mówimy tu o kompilacji 55.0.A.11.25 (dla Xperii 5) i 52.0.A.11.3 dla urządzeń z rodziny XZ. Jakby tego było mało, firma nie zapomniała też o wiekowej Xperii XZ1, a nawet budżetowej L2-jce. Naprawdę, w ostatnich tygodniach wręcz wysypało nowymi uaktualnieniami Androida.

W tej lawinie pozytywnych informacji nie wszystko jest tak wspaniałe, jak mogłoby się wydawać. W sieci pojawiły się ostatnio plotki, jakoby Android 10 miał pojawić się na urządzeniach tego producenta dopiero w listopadzie. Jasne, to wciąż bardzo dobry wynik, który dla wielu firm będzie nieosiągalny, jednak nie da się nie dostrzec, że tym razem kilku innych producentów wyprzedziło Japończyków dość zauważalnie.

Oczywiście mówimy tu tylko i wyłącznie o plotkach, jednak – jak głosi legenda – w każdej z nich jest nieco prawdy. Entuzjastom dziesiątego Androida pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość i cieszyć się świeżutkimi łatkami bezpieczeństwa w oczekiwaniu na o wiele większą aktualizację systemową. Niestety, ale wciąż nie wiemy, jakie nowości Japończycy zamierzają dorzucić od siebie. Nie liczyłbym jednak na wiele. Ostatecznie, Android od Sony to od dłuższego czasu niemal czysta wersja systemu z dość subtelną, nie narzucającą się nakładką producenta.

źródło: XperiaBlog