Plotki sugerują, że Huawei P30 dostanie naprawdę spory wyświetlacz

Plotki sugerują, że Huawei P30 dostanie naprawdę spory wyświetlacz

Premiera Huawei P30 zbliża się wielkimi krokami. Jeśli producent chce utrzymać się na fali wznoszącej, musi wdrożyć sporo ciekawych rozwiązań. Huawei zdaje sobie z tego sprawę, na co dowodem zdaje się być sporo ciekawych plotek o urządzeniu. Dziś skupimy się na designie oraz wyświetlaczu.


Duży ekran wykonany w technologii OLED

Serwis źródłowy sugeruje, że Huawei P30 otrzyma zupełnie przeprojektowany frontowy panel. Warto podkreślić też, że cała rodzina P30 ma otrzymać matryce z rodziny OLED, które zastąpią wysłużoną już technologię LCD. Warto podkreślić też, że ma zniknąć notch, który powinien zostać zastąpiony przez dyskretną „łezkę”. O ile w kwestii designu urządzenia będą raczej do siebie podobne, o tyle pojawia się pewna rozbieżność w kwestii przekątnej ekranu.

I tak, „zwykły” Huawei P30 ma dostać ekran o przekątnej 6,1 cala, a wersja z dopiskiem Pro w nazwie ma rzekomo mieć naprawdę duży wyświetlacz o przekątnej wynoszącej aż 6,5 cala. Wiemy też, że oba smartfony mają posiadać potrójną matrycę główną. Jej sercem ma być moduł Sony IMX600, a pewnego rodzaju ciekawostką jest dość wyraźne nawiązanie w kwestii specyfikacji aparatu do świetnego Huawei Mate 20 Pro.

Spodziewamy się też najlepszego procesora w portfolio Huawei, Kirina 9870 oraz 8 GB pamięci RAM w wersji podstawowej. Kto będzie mógł wydać na urządzenie nieco więcej pieniędzy, ten będzie mógł liczyć aż na 12 GB RAM w wersji Pro. Kończąc, należy pochwalić producenta za zachowanie portu słuchawkowego. Najwyraźniej Huawei uświadomił sobie, że ta technologia nadal ma wielu zwolenników. To cieszy.

O kolejnych informacjach związanych z rodziną P30 będziemy oczywiście informować na bieżąco.

źródło: playfuldroid.com

na zdjęciu głównym: Huawei Mate 20 Lite, fot: własne