Prace nad ukończeniem MIUI 11 coraz bliżej. Wiemy, jakie nowości zaoferuje nakładka od Xiaomi

Prace nad ukończeniem MIUI 11 coraz bliżej. Wiemy, jakie nowości zaoferuje nakładka od Xiaomi

Nakładka MIUI cieszy się sporą rozpoznawalnością oraz niemałą sympatią wielu osób. Wnosi ona Androida na zupełnie nowy poziom, znacząco wykraczając ponad funkcje, które oferuje wielu innych producentów. Na jakie innowacje możemy liczyć?


Nowe style ikon i oszczędzanie energii to dopiero początek

Xiaomi zapowiedziało rozpoczęcie prac nad MIUI 11 już w styczniu. Teraz, po kilku miesiącach medialnej ciszy, powoli poznajemy priorytety, jakie firma obrała za cel. Co ważne, pierwsze informacje pochodzą od kierownictwa Xiaomi. Precyzując, od Liu Minga, który jest kierownikiem produktu w Xiaomi. Twierdzi on, że nowa wersja nakładki przyniesie zmiany, które mają na celu wyeliminowanie zjawiska „zmęczenia wizualnego”. Pod tymi ładnymi słowami należy najpewniej rozumieć odświeżenie wyglądu MIUI.

Inne nowości na jakie mogą liczyć użytkownicy dotyczą funkcji automatycznego usuwania zrzutów ekranu zaraz po ich udostępnieniu. Ma pojawić się też optymalizacja paska stanu oraz dodanie funkcji uruchamiania aplikacji w małym oknie. Można założyć, że będzie to autorskie podejście producenta do trybu „multi-window”, czyli trybu, który w wielu innych smartfonach innych firm jest rozwijany już od dłuższego czasu. Najwyraźniej firma z Państwa Środka dostrzegła w tym rozwiązaniu pewien potencjał.

Kończąc, muszę ostudzić zapał entuzjastów, którzy liczą na szybki debiut odświeżonej wersji nakładki. Zgodnie z najświeższymi plotkami wprowadzanie MIUI 11 ma rozpocząć się dopiero w czerwcu. Na dodatek, w pierwszej fazie wdrażania softu, zakres uaktualnienia będzie dość mocno ograniczony. Mówi się, że lista wspieranych urządzeń będzie dość długa, jednak aktualizacja będzie udostępniania etapami.

Kończąc, zapoznam Was teraz z nieoficjalną listą wspieranych urządzeń:

źródło: Droidshout.com

na zdjęciu głównym: Xiaomi Mi 9 (fot: producenta)