Qualcomm prezentuje Snapdragona 850. Jest moc

Qualcomm prezentuje Snapdragona 850. Jest moc

Qualcomm to lider segmentu procesorów, które są dedykowane urządzeniom mobilnym. Po wysoko ocenianym Snapdragonie 845, który występuje w sporej części tegorocznych flagowców, przyszedł czas na następcę. Oto Snapdragon 850.


Nowy układ od Qualcomm’a to naturalne rozwinięcie przytoczonego już we wstępie Snapdragona 845. Układ bazuje na ośmiu rdzeniach Kryo 385, a dedykowany układ graficzny to Adreno 630. Co ciekawe, firma zamierza podbić tym procesorem nie tylko świat smartfonów czy tabletów. Producent zamierza wdrażać go także dla komputerów PC.

Przewaga nad starszym Snapdragonem 845 ma przejawiać się w wydajności, która ma wzrosnąć aż o 30% oraz w bardziej wydajnym przetwarzaniu procesów i zapytań, które bazują na SI. Wisienką na torcie jest jednak czas pracy rzędu 25 godzin na jednym ładowaniu. To niesamowity wynik i jeśli Qualcomm zdoła na tym polu dotrzymać słowa, to wypada tylko i wyłącznie wstać i zacząć bić brawo.

Nowy Snap będzie wspierać Bluetooth 5, Wi-Fi 802.11 ac, technologię X20 LTE, a także powszechnie znane na rynkach technologie związane z nawigacją: GPS, Baidou, Glonass, Galileo czy SBAS. Nie zabraknie też wsparcia dla szybkiego ładowania w udoskonalonym standardzie Quick Charge 4+ oraz Open GL ES 3.2, Open CL 2.0, Vulkan, czy DirectX’a 12. Należy spodziewać się, że układ wejdzie do rynkowej dystrybucji pod koniec tego roku. 

źródło: VentureBeat, AndroidAuthority (Twitter)

zdjęcie główne: Pixabay