Redmi Y3 już niebawem. Znamy część specyfikacji technicznej

Redmi Y3 już niebawem. Znamy część specyfikacji technicznej

Redmi to firma-córka Xiaomi. Producent zamierza walczyć zwłaszcza świetną wyceną, jednak nie chce przy tym stronić od nowości. Wydaje się, że jedną z takich nowości, która może do Redmi Y3 zachęcić wiele osób będzie świetna kamerka selfie.


Co poza selfie?

Redmi Y3 zadebiutuje już za tydzień. Wtedy też poznamy pełną specyfikację techniczną urządzenia. W chwili obecnej operujemy w dużej mierze szczątkowymi danymi, pośród których na pierwszy plan wysuwa się frontowy moduł aparatu. Ma on mieć aż 32-Mpix matrycę. To świetna wiadomość dla miłośników fotek „z ręki”. Niestety, ale nie znamy dokładnej specyfikacji aparatu na czele z parametrem światła oraz wielkością piksela.

Redmi 7: zobacz cenę

Spodziewamy się też, że Redmi Y3 będzie kusił Snapdragonem 636 oraz 3 GB pamięci RAM. To niezłe podzespoły, które dają dużą szansę na płynne zachowywanie się urządzenia w zdecydowanej większości scenariuszy użytkowania. Niestety, ale nie wiemy jak przedstawia się kwestia pojemności akumulatora oraz głównego modułu aparatu. Ciekawi mnie też los modułu NFC, jednak nie byłbym przekonany co do jego implementacji w to urządzenie.

Fot: producenta

Udostępniona na indyjskim profilu marki Redmi grafika pośrednio sugeruje też, że frontowa kamerka zostanie schowana w „łezce”, która stopniowo, acz systematycznie, wypiera z rynku notcha. Niestety, ale takie elementy jak przekątna wyświetlacza, zastosowany procesor czy ilość pamięci RAM wciąż pozostają nieznane. Byłbym natomiast spokojny co do wyceny. Już rodzina Redmi 7 pokazała, że producent potrafi łączyć dobrą specyfikację techniczną z bardzo kuszącą kwotą zakupu.

źródło: Redmi Indie (Twitter) przez XDA Developers

na zdjęciu głównym: Redmi 7, fot: producenta