Robi się ciekawie. Samsung Galaxy Note 10 Plus dostanie lepszy aparat niż najmocniejszy Samsung Galaxy S10 5G

Robi się ciekawie. Samsung Galaxy Note 10 Plus dostanie lepszy aparat niż najmocniejszy Samsung Galaxy S10 5G

Fotografia mobilna odgrywa istotną – żeby nie powiedzieć kluczową – rolę we flagowych smartfonach. Producent z Korei Południowej świetnie zdaje sobie z tego sprawę, dlatego też zamierza uzbroić dziesiątą wersję notatnika tak mocno, jak to tylko możliwe.


Aparat jednak z czujnikiem ToF?

Początkowo mówiło się o tym, że aparat w Note 10 będzie pewnego rodzaju ewolucją, która dostanie tylko kilka niewielkich usprawnień względem tych z rodziny Galaxy S10. Najnowsze plotki sugerują, że sprawy mają się zgoła inaczej. Kto wie, może Samsung poczuł na plecach oddech konkurencji i zdecydował o wdrożeniu sporych zmian. Co jednak najważniejsze, te zmiany wyjdą na korzyść wszystkim tym, którzy do mobilnej fotografii przykładają naprawdę dużą uwagę.

Zobacz też: TOP 5 smartfonów od Samsunga

Różnice względem Galaxy S10 5G objawiają się na etapie potrójnej, mechanicznej zmiennej przesłony oraz jaśniejszego oczka teleobiektywu. Mechaniczna zmienna przesłona będzie mogła być ustawiana dla wartości f/1.5, f/1.8 oraz f/2.4. Obiektywy szerokokątne powinny cechować się rozdzielczością 16 Mpix, a dużą robotę może wykonać czujnik głębi 3D ToF. Moduł ten znajduje się na wyposażeniu Galaxy S10 5G, jednak w Note 10 Pro ma on rzekomo zostać nieco „ztuningowany”.

Zobacz też: Samsung Galaxy Note 9 – recenzja

Kończąc, pozwolę sobie przypomnieć, że Note 10 Plus powinien dostać ekran o przekątnej 6,8 cala (QHD+), a całość będzie napędzał Snapdragon 855+ lub Exynos 9825. Producent stawia na 8/12 GB RAM i 256/512/1024 GB na pliki użytkownika. Kamerka selfie będzie znajdować się w centralnie ulokowanej w wyświetlaczu dziurce i będzie miała 10 Mpix matrycę. Jeśli plotki potwierdzą się, to cena, jaką przyjdzie zapłacić za Note 10 Plus w chwilę po premierze może otrzeć się o 5 tysięcy złotych. Sporo.

źródło: WinFuture

na zdjęciu głównym: Samsung Galaxy Note 9, fot: własne