Robi się ciekawie. Sony Xperia XA3 też może dostać ekran w formacie 21:9

Robi się ciekawie. Sony Xperia XA3 też może dostać ekran w formacie 21:9

Wczoraj pisałem Wam o nowej Xperii XZ4, która szokuje ekranem o proporcjach 21 do 9, a dziś dowiadujemy się, że jest to tylko część większego planu Sony. Wiele wskazuje na to, że Japończycy zastosują ten format wyświetlacza także w swoich tegorocznych średniakach, które przynależą do rodziny XA.


Sony chce zrewolucjonizować ergonomię wyświetlacza?

Sony zwykle grało dość zachowawczo. Firma powoli wdrażała nowości, zwykle stąpając swoją własną ścieżką. Idą jednak zmiany. Zgodnie z najnowszymi branżowymi doniesieniami, Japończycy sami chcą wyznaczać trendy, a pierwszym z nich będzie ekran w formacie 21:9. To spory przeskok, bowiem obecnie zdecydowana większość konkurentów oferuje moduły zbliżone do 18/19:9. Co może okazać się być dość ważne, nowość trafi nie tylko do flagowej Xperii XZ4.

Serwis WinFuture dotarł do wizualizacji średniopółkowca od Sony, który najpewniej jest Xperią XA3 lub XA3 Ultra. O urządzeniu wiemy niewiele, jednak – co najważniejsze – możemy mu się uważnie przyjrzeć. Serwis źródłowy prognozuje, że smartfon ma ekran o przekątnej zbliżonej do 5,9 cala, pracując przy tym w rozdzielczości 2560 x 1080 pikseli, czyli w Full HD+. Mamy też odrobinę przedefiniowane rozmieszczenie portów funkcyjnych, choć ma wizualizacjach na próżno szukać modułu audio 3,5 mm.