Rodzina Mate 20 od Huawei dostaje dostęp do EMUI 9.1 w wersji beta

Rodzina Mate 20 od Huawei dostaje dostęp do EMUI 9.1 w wersji beta

Huawei umiejętnie rozwija swoją nakładkę – EMUI – już od długiego czasu. Producent z powodzeniem wdraża kolejne nowości, które zwykle przyjmowane są przez społeczność całkiem przychylnie. Jeśli chcielibyście zapoznać się z paroma zmianami w nakładce producenta przedpremierowo, to właśnie pojawiła się ku temu okazja.


EMUI 9.1 to wciąż towar luksusowy

Na ten moment nakładka w nowej wersji nie jest jeszcze zbyt rozpowszechniona. W chwili gdy pisany jest ten wpis, tylko Huawei P30 i P30 Pro mogą cieszyć się z najnowszej wersji interfejsu. Warto jednak zauważyć, że producent nie zapomina o starszych wersjach swoich telefonów. Firma zapowiada, że dodanie do listy kolejnych urządzeń jest kwestią czasu.Można już bowiem dołączyć do programu beta.

Zobacz: TOP 5 smartfonów z flagowym rodowodem, które poradzą sobie z grami

Od dziś posiadacze smartfonów z linii Mate, w tym Mate 20, Mate 20 Pro, Mate 20 X i Mate 20 RS mogą już rejestrować się na dedykowanej stronie by pobrać EMUI 9.1. Aby cieszyć się z nowej wersji nakładki, Wasze urządzenia nie mogą być zrootowane. Producent informuje też, że uaktualnienie wymaga aż 6 GB miejsca na dysku naszego urządzenia. Jednocześnie Huawei informuje, iż – jako, że jest to oprogramowanie rozwojowe – mogą pojawić się pewne błędy i niedociągnięcia.

Huawei Mate 20 /fot: producenta

Data wydania stabilnej wersji EMUI 9.1 dla rodziny Mate 20 wciąż pozostaje nieznana. Jeśli chcecie dołączyć do programu beta, to warto odwiedzić wcześniej tę stronę.

źródło: GizmoChina

na zdjęciu głównym: Huawei P30 Pro