Rusza aktualizacja do Androida Pie dla Xiaomi Mi A2

Rusza aktualizacja do Androida Pie dla Xiaomi Mi A2

Xiaomi Mi A2, to pewnego rodzaju ewenement. Jest to jedno z trzech urządzeń producenta, które pracuje na czystym Androidzie, korzystając z dobrodziejstw programu Android One. Nie znajdziecie tu rozbudowanej nakładki MIUI, tylko czysta, wolna od nakładki, wersja zielonego systemu.


Aktualizacja jest blisko, ale jeszcze nie w Polsce

Warto zauważyć, że mówimy tu o stabilnej wersji systemu operacyjnego, nie żadnej becie. Świeżutki Android 9 Pie pojawił się już m.in. w Brazylii, a także w Hiszpanii i Indiach. Można więc w ciemno założyć, że z każdym kolejnym dniem, ilość regionów objętych aktualizacją będzie rosnąć. Polska jest dla Xiaomi dość ważnym rynkiem, więc nie powinniśmy czekać zbyt długo.

Nowa wersja systemu, poza licznymi usprawnieniami, przynosi też długo wyczekiwane gesty nawigacyjne. Mają one pomóc nawigować po urządzeniu z pominięciem standardowych przycisków funkcyjnych, które od lat były znakiem rozpoznawczym Androida. Mamy też ulepszoną jasność adaptacyjną, ulepszoną optymalizację baterii oraz świeżutkie łatki bezpieczeństwa z listopada.

Kończąc, wypada zauważyć, że aktualizacja waży ponad 1 GB. Posiadacze Xiaomi Mi A2 Lite mają obecnie do swojej dyspozycji oprogramowanie w fazie beta-testowej, a wszyscy, którzy nadal korzystają z zeszłorocznego Xiaomi Mi A1, nadal czekają na rozpoczęcie procedury aktualizacji do nowego Androida. Jeśli tylko aktualizacja zostanie wydana dla Polski, będziemy Was informować na bieżąco. Tak się bowiem świetnie składa, że właśnie kończymy przeprowadzać dla Was testy tego smartfona 🙂

źródło: gsmarena

na zdjęciu głównym: Xiaomi Mi A2 (fot: producenta)