Rusza aktualizacja Oxygen OS dla OnePlus 6. Łatka ma rozwiązuje ważny problem

Rusza aktualizacja Oxygen OS dla OnePlus 6. Łatka ma rozwiązuje ważny problem

Miłośnicy OnePlus’a 6 (a tych zapewne nie brakuje) od pewnego czasu mogli nieco narzekać na problematyczną kwestię, za jaką można uznać migotanie ekranu w trybie jasności adaptacyjnej. Samo zjawisko było dość irytujące, dlatego też cieszy szybka odpowiedź producenta, który właśnie rusza z aktualizacją.


Oxygen OS 5.1.11 na ratunek

Warto podkreślić, że problem dotyczył tylko najnowszego, flagowego OnePlus’a 6. Wszyscy z Was, którzy z powodu usterki musieli zrezygnować z jasności adaptacyjnej mogą już wyczekiwać aktualizacji oznaczonej jako 5.1.11. Jeśli nie będzie ona jeszcze u Was widoczna, nie ma powodów do paniki. Jak zwykle w tego typu sytuacjach, producent dystrybuuje łatkę z nowszą wersją softu etapami. Sprawdźcie za parę godzin. Zapewne wtedy nowa aktualizacja będzie już widoczna i możliwa do pobrania.

Miłym akcentem jest także ulepszenie trybu kamery HDR. Producent ogranicza się tutaj do lakonicznego komunikatu, bez wdawania się w szczegóły, jednak podejrzewam, że wielu z Was na własną rękę przetestuje zmiany i wyciągnie swoje własne wnioski. Aktualizacja przynosi też optymalizację połączeń Wi-Fi i szeroko pojęte zoptymalizowanie urządzenia. W chwili obecnej zabrakło kolejnych aktualizacji bezpieczeństwa Google.

Pełen changelog po angielsku możecie odnaleźć tutaj.

źródło: OnePlus (forum)

na zdjęciu głównym: OnePlus 6 ; fot: własne