Ruszają beta-testy Androida Pie dla Galaxy S9 i S9+

Ruszają beta-testy Androida Pie dla Galaxy S9 i S9+

Samsung (wreszcie) rozpoczął otwarte beta-testy dziewiątego Androida. Wprawdzie na ten moment z oprogramowania może skorzystać tylko garstka użytkowników, jednak – cytując klasyka – od czegoś trzeba zacząć.


Aktualizacja? Tak, ale dla wybranych

Jeśli mieszkacie w Polsce, a Wasze smartfony Galaxy S9 lub S9+ są przypisane do naszego regionu (XEO), musicie obejść się smakiem. A przynajmniej jeszcze przez pewien czas. W tej chwili producent daje możliwość dołączenia do testów swoim użytkownikom z Korei Południowej oraz Stanów Zjednoczonych. Cała reszta musi grzecznie ustawić się w kolejce.

Poza nową wersją Androida, szczęśliwi beta-testerzy otrzymają też dostęp do nowej nakładki graficznej, OneUI, która ma być następcą Samsung Experience. Poza szeroko rozumianą optymalizacją, producent chwali się też nowymi motywami, przebudowanym trybem Always on Display oraz usprawnieniami aplikacji aparatu.

Należy tu dopowiedzieć, że już wkrótce aktualizacja powinna pojawić się w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Indiach. Co jednak najważniejsze, spodziewamy się jej także w Polsce, tyle że będziemy musieli poczekać odrobinę dłużej. Nie wiem jednak, czy można to rozpatrywać jako wadę. Dla części osób, owszem, czekanie może być irytujące. Pamiętajcie jednak, że w zamian za cierpliwość powinniśmy dostać soft nieco lepiej zoptymalizowany, wolny od wad, które wyłapią użytkownicy z Korei, Stanów czy Niemiec. A przynajmniej taką mam nadzieję 😉

źródło: 91mobiles.com

zdjęcie główne: Samsung Galaxy S9 (fot: producenta)