Rzekoma Nokia 9 złapana na (niewyraźnym) zdjęciu

Rzekoma Nokia 9 złapana na (niewyraźnym) zdjęciu

Do debiutu Nokii 9 pozostało jeszcze nieco czasu, jednak urządzenie rozbudza coraz to większe emocje. Nokia, która od pewnego czasu wydaje smartfony pod szyldem HMD Global odżyła. I to tak naprawdę. Smartfony cieszą się sporym zainteresowaniem, a kolejne produkty z legendarnym logo są coraz to lepsze. Czy Nokia 9 dołączy do tej listy udanych konstrukcji?


Uwagę skupia aparat. Bezapelacyjnie

Zdjęcie jest niewyraźne i mam co do jego autentyczności pewne zastrzeżenia, jednak kilka branżowych serwisów skłania się ku temu, że coś może być na rzeczy. Kamera wygląda po prostu… dziwnie. Mówimy tu w zasadzie o sześciu wycięciach, przy czym nie wiadomo, czy są to rozdzielne moduły aparatów czy też to pewnego rodzaju hybryda, gdzie producent zmieścił zarówno matryce, jak i czujniki Zeiss.

Naturalnie w ciemno można założyć, że odnajdziemy pośród nich diodę doświetlającą. Najpewniej na zdjęciu widzimy ją w górnym prawym rogu. Sam wygląd aparatu, jakakolwiek byłaby jego specyfikacja, znajdzie pewnie wielu zwolenników. Sam lubię innowacyjne i nieszablonowe podejście w branży smartfonów, dlatego też kibicuję Nokii i mam nadzieję, że jest to urządzenie, które wejdzie do produkcji.

Rzekoma Nokia 9 /fot: slashleaks

Warto też zauważyć, że obudowa najprawdopodobniej wykonana jest ze szkła. Wprawne oko wyłapie też logo Android One. No i wreszcie, tylna ściana obudowy pozbawiona jest skanera linii papilarnych. Czy zawędrował na frontową taflę czy też będzie zatopiony w wyświetlacz, to już słodka tajemnica HMD Global.

Mimo wszystko, zalecam jednak powściągliwość w emocjach. Na dobrą sprawę nie wiemy, czy patrzymy na oryginalne zdjęcie czy na sprawnie zrealizowany fotomontaż. Nawet jeśli zgodzimy się, że to oryginalne zdjęcie to nie wiemy, co ono przedstawia. A nawet jeśli to Nokia 9, to nie wiemy, czy to aby nie odrzucony prototyp urządzenia. Dużo tych znaków zapytania, prawda? Poczekajmy, jestem pewien że już wkrótce kolejne przecieki zdradzą nam wiele innych, o wiele bardziej precyzyjnych i dokładnych informacji.

źródło: phonearena.com, slashleaks

na zdjęciu głównym: Nokia 6 (fot: producenta)05