Samsung aktualizuje. Tym razem Galaxy S7, Galaxy A8 (2018) i Galaxy A5 (2017)

Samsung aktualizuje. Tym razem Galaxy S7, Galaxy A8 (2018) i Galaxy A5 (2017)

Aktualizacje to nieodzowny element XXI wieku. Aktualizujemy statusy w mediach społecznościowych, oprogramowanie w komputerach oraz – rzecz jasna – nasze smartfony. Jeśli macie jeden z trzech podanych w tytule smartfonów, to możecie już sprawdzić, czy nie czeka na Was nowe oprogramowanie.


Samsung pamięta o starszych smartfonach. Miło

Producent tym razem postanowił uaktualnić zabezpieczenia ex-flagowego Samsunga Galaxy S7, Galaxy A8 (2018) oraz Galaxy A5 z 2017 roku. Aktualizacja wprowadza świeżutkie, majowe łatki zabezpieczeń oraz szeroko rozumianą optymalizację oprogramowania. Na ten moment oprogramowanie jest już dystrybuowane na poszczególne rynki. Pojawiło się m.in. w Kolumbii, Brazylii oraz Wielkiej Brytanii. Można więc w ciemno założyć, że polscy posiadacze wymienionych urządzeń nie powinni czekać zbyt długo.

Zobacz też: TOP 5 ciekawych smartfonów od Samsunga

W kategoriach ciekawostki mogę Wam napisać, że majowe łatki zabezpieczeń korygują siedem luk krytycznych. Do tego dochodzą nam również zauważone luki w Androidzie. Jest też 21 optymalizacji dla SVE, czyli środowiska Samsunga, które są specyficzne dla urządzeń z rodziny Galaxy. Widać więc, że producent nie próżnował. Warto też w tym miejscu zauważyć, że starsze produkty od Samsunga – na czele z Galaxy S7 – są obecnie aktualizowane w cyklu kwartalnym.

Samsung Galaxy A50, fot: własne

Zobacz też: Recenzja Samsunga Galaxy A50

Jeśli poszukujecie telefonów z logo Samsunga, które są aktualizowane co miesiąc, to spójrzcie w kierunku takich produktów, jak Samsung Galaxy S8/S8+, S9/S9+ oraz najnowszej rodziny S10. W podobnej sytuacji są posiadacze Samsunga Galaxy Note 8 oraz Note 9, a także – co ciekawe – Samsunga Galaxy A8 oraz A5, czyli urządzeń ze średniej półki cenowej. Jeśli macie urządzenia z brandem operatora, liczcie się z tym, że uaktualnienie może do Was dotrzeć dopiero za jakiś czas.

źródło: SamMobile

zdjęcie główne z: Pixabay