Samsung Galaxy A6+ dostaje Androida Pie

Samsung Galaxy A6+ dostaje Androida Pie

Samsung robi ostatnio bardzo dużo na polu aktualizacji. Producent systematycznie dostarcza łatki bezpieczeństwa do sporej części ze swoich urządzeń, nie zapomina też o rynkowych średniakach. I właśnie taki średniak, bo w tych kategoriach trzeba rozpatrywać Galaxy A6+, dostał właśnie aktualizację do najnowszej wersji Androida.


Android Pie dla Samsunga z półki średniej

Najważniejsza wiadomość jest taka, że aktualizacja powinna już być dostępna dla polskich posiadaczy urządzenia, którzy cieszą się urządzeniem wolnym od brandu operatora. Oprogramowanie zostało oznaczone jako A605FNXXU3BSC6. Poza nową wersją systemu dostajemy też nową nakładkę producenta – One UI. Mamy tu także nową łatkę zabezpieczeń z marca tego roku. Aktualizacja waży niespełna 1,3 GB i dostępna jest przez OTA.

Przypomnijmy tu pokrótce, że średniak od Samsunga oferuje takie parametry techniczne, jak procesor Snapdragon 450 z Adreno 506 oraz 3 GB pamięci RAM. Mamy 32 GB pamięci wbudowanej, które możemy rozbudować o dalsze 400 GB z wykorzystaniem karty microSD. Urządzenie oferuje też 6-calowy ekran wykonany w technologii Super AMOLED, który pracuje w rozdzielczości Full HD+. Zgodnie z rynkowymi trendami, ekran został wykonany w formacie 18,5:9.

Fot: SamMobile

Miłym urozmaiceniem jest wsparcie dla dwóch kart SIM oraz moduł NFC. Aparat główny to duet 16 Mpix (f/1.7) + 5 Mpix (f/1.9) podczas gdy na froncie odnajdziemy 24-Mpix moduł ze światłem f/1.9. Samsung stale i niezmiennie trzyma się portu słuchawkowego, który wielu użytkowników nadal sobie bardzo chwali. Galaxy A6+ ma akumulator o pojemności 3500 mAh. Cieszy, że producent rozwija politykę aktualizacji także i w półce średniej. Pozostaje mieć nadzieję, że kolejne smartfony producenta otrzymają Androida Pie już niebawem.

źródło: SamMobile

zdjęcie główne: producenta