Samsung Galaxy Fold wygląda pięknie, ale na pewno nie można uznać go za urządzenie tanie

Samsung Galaxy Fold wygląda pięknie, ale na pewno nie można uznać go za urządzenie tanie

Saga ze składanym urządzeniem od Samsunga dobiegła wreszcie końca. 20 lutego oficjalnie zaprezentowano Galaxy Fold, który może zrewolucjonizować nasze postrzeganie smartfonów. Czy propozycja od Samsunga zyska aprobatę rynku?


Drogie połączenie tabletu ze smartfonem

Samsung Galaxy Fold to pewnego rodzaju łącznik między smartfonami, a dość skostniałą w ostatnich latach branżą tabletów. Propozycja rodem z Korei Południowej oferuje składany, 7,3-calowy ekran Infinity Flex. Historia tej technologii jest dość długa, bowiem sięga ona 2011 roku, kiedy producent po raz pierwszy pochylił się nad składanym wyświetlaczem. Ciekawostką, a zarazem głównym wyróżnikiem konstrukcji, jest to, że ekran nie tylko się zgina, ale można go także złożyć. Producent opracował innowacyjną warstwę polimerową i stworzył moduł, który jest o około 50% cieńszy niż ekran typowego smartfona.

Mamy też zupełnie nowy moduł zawiasów, który w pewnym uproszczeniu można przyrównać do książki. System jest schowany w obudowie, dzięki czemu konstrukcja wygląda stylowo i elegancko. A skoro już przy obudowie jesteśmy, to warto zauważyć, że jest to zupełna nowość, produkt tworzony od podstaw. Wyróżnikiem jest też podwójny akumulator oraz eleganckie wersje kolorystyczne: Space Silver (srebrny), Cosmos Black (czarny), Martian Green (zielony) i Astro (niebieski).

Fot: producenta

Samsung Galaxy Fold – specyfikacja techniczna

  • Ekran: składany QXGA + Dynamic AMOLED w formacie 4,2 do 3. Ekran na obudowie ma przekątną 4,6 cala i pracuje w rozdzielczości HD, a towarzyszy mu Super AMOLED w formacie 21:9,
  • Aparat na obudowie: 10 Mpix (2PD) z f/2.2,
  • Aparat główny: 12 Mpix ze świetłem f/1.5 lub f/2.4 z OIS i technologią Dual Pixel + 12 Mpix teleobiektyw z OIS i światłem f/2.4,
  • Aparat z przodu: 10 Mpix (f/2.2) + 8 Mpix (f/1.9),
  • Procesor: Snapdragon 855 lub Exynos 9820,
  • Pamięć RAM; 12 GB,
  • Pamięć na pliki użytkownika: 512 GB,
  • Akumulator: 4380 mAh,
  • System operacyjny: Android Pie.

No i wreszcie, cena. Tanio nie będzie, bowiem mówi się, że producent zażyczy sobie za urządzenie aż 1980 dolarów amerykańskich. Czy klienci są gotowi, by wydać tyle pieniędzy na składany smartfon? Odpowiedź na to pytanie nadejdzie już niebawem. Urządzenie ma wkroczyć na półki sklepowe w drugim kwartale 2019 roku.

źródło: informacja prasowa Samsung Polska, opr. własne