Specyfikacja Samsunga Galaxy J7 Duo ujawniona. Na dobrą sprawę, czekamy tylko na cenę i datę premiery

Specyfikacja Samsunga Galaxy J7 Duo ujawniona. Na dobrą sprawę, czekamy tylko na cenę i datę premiery

Samsung miesza w segmencie średnim. Po ciepło przyjętym Galaxy J5, przyszła pora na kolejny debiut. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że nowy J7 Duo może cechować się naprawdę dobrą relacją jakości do ceny.


Nowy smartfon z Korei Południowej raczej nie będzie rozpieszczał wyglądem. Zdjęcie, które zamieszczam dla Was poniżej, dość jednoznacznie sugeruje, że to typowy produkt klasy średniej, z charakterystycznymi dla Samsunga, delikatnie zaakcentowanymi krawędziami i całkiem sporą ilością miejsca nad wyświetlaczem. Chcecie doznań wzrokowych? Nie ma sprawy, jest Galaxy S9 lub Galaxy A8. Linia J raczej nie wybija się w tym ujęciu ponad szeroko rozumianą przeciętność.

Samsung Galaxy J7 Duo zaoferuje ekran o przekątnej 5,5 cala, który będzie pracował w rozdzielczości HD. Nie ukrywam, jestem zdziwiony, że producent nie postawił na wyższą rozdzielczość Full HD, ale z drugiej strony, taki zabieg może całkiem dobrze wpłynąć na żywotność baterii. W 2018 roku nadal zdarzają się urządzenia z tak dużym ekranem, które pracują w rozdzielczości HD (1280 x 720 px) z czego Samsung zapewne doskonale zdawał sobie sprawę, decydując się na taki manewr.

Samsung Galaxy J7 Duo /Fot: gsmarena

Urządzenie ma napędzać ośmiordzeniowy procesor o taktowaniu 1,6 GHz (najpewniej Exynos 7870). Tyle wynika ze zdjęcia. Samsung w większości implementuje swoje własne procesory z linii Exynos i spokojnie można założyć, że tak samo będzie to wyglądało w przypadku J7 Duo. Mamy też dostać 4 GB RAM, 32 GB na nasze dane wraz z możliwością rozbudowy przez slot SD oraz najnowszego Androida Oreo z nakładką Experience 9.0. Cieszy, że producent zachowa też wejście na słuchawki typu audio i radio FM.

Ciekawostką jest zastosowanie podwójnego aparatu głównego: 13 Mpx + 5 Mpx. Oba ze swiatłem F/1,9 co należy uznać za wynik więcej niż dobry, zwłaszcza patrząc na segment, do którego przypisane będzie urządzenie. Wątpię, aby smartfon oferował optyczną stabilizację obrazu, jednak spokojnie można założyć, że podwójna matryca w rynkowym średniaku będzie całkiem dobra.

Prawdziwą petardą – o ironio – ma być jednak fizyczny dostęp do baterii. Coś, co było standardem jeszcze kilka dobrych lat temu, teraz staje się ficzerem, który ma poniekąd przyczynić się do wzrostu popularności urządzenia. Naturalnie można w ciemno wręcz założyć, że wymienny akumulator skusi wiele osób, którym brakuje tego typu rozwiązań na rynku. Domyślnie J7 Duo odda Wam akumulator o pojemności 3000 mAh.

Cena ani rynkowa data premiery nie są jeszcze znane. Większość mediów branżowych zgadza się jednak z założeniem, wedle którego nowy produkt od Samsunga ujrzy światło dzienne w bardzo bliskiej przyszłości, być może jeszcze na przełomie kwietnia i maja.

źródło: gsmarena.com

na zdjęciu głównym: Samsung Galaxy J3 2017