Samsung Galaxy M10 kusi niezłą specyfikacją techniczną

Samsung Galaxy M10 kusi niezłą specyfikacją techniczną

Samsung niebawem oficjalnie zaprezentuje nową rodzinę urządzeń: Galaxy M. W skład emek będą wchodzić trzy smartfony: M10, M20 oraz M30. Dziś skupimy się na Samsungu Galaxy M10, który wygląda na naprawdę ciekawą konstrukcję.


Duży wyświetlacz z mocną specyfikacją techniczną

Spodziewamy się dużego ekranu, który – na szczęście – będzie wolny od notcha. Mówi się o 6-calowym wyświetlaczu, najpewniej w formacie zbliżonym do 18:9. Urządzenie zaoferuje bardzo dyskretną w swoim wyglądzie, łezkę, gdzie producent zamierza ulokować frontową kamerkę do zdjęć selfie. Widać, że koreański producent robi co może, aby uniknąć notcha.

Sercem konstrukcji będzie Exynos 7880. To wydajny układ, więc na spadki mocy raczej nie będzie można sobie ponarzekać. Dobrze wygląda też wsparcie dla kart SD, choć z drugiej strony można narzekać na niewielką ilość miejsca na pliki na samym urządzeniu. 16 i 32 GB to wynik, który w 2019 roku raczej nie porywa. Zwieńczeniem specyfikacji są 3 GB pamięci RAM oraz Android 8.1 Oreo.

Samsung Galaxy M10, fot przez: Naschville Chatter

Za wrażenia multimedialne odpowiadać będzie podwójny aparat główny: 13 + 5 Mpix. W chwili obecnej nie znamy jeszcze jego szczegółowej specyfikacji technicznej. Wiemy natomiast, że skaner linii papilarnych zostanie ulokowany na tylnej ścianie smartfona. Spodziewamy się też 5-Mpix modułu do zdjęć selfie oraz akumulatora o pojemności 3400 mAh.

Trudno spekulować na temat tego, gdzie będzie można nabyć Galaxy M10. Zgodnie z sugestiami serwisu źródłowego, może okazać się, że rodzina M będzie dostępna w zaledwie kilku regionach, na czele z Bliskim Wschodem oraz Azją. Wydaje się, że na szczegółowe informacje o wycenie jak i o dostępności trzeba będzie jeszcze odrobinę poczekać.

źródło: NaschvilleChatter

na zdjęciu głównym: Samsung Galaxy J3 (fot: własne)